83 yaşında idam edildi

0

83 yaşında idam edildi

83 yaşında idam edildi
ABDnin Alabama eyaletinde Walter Moody isimli 83 yaşındaki zanlının idam cezası infaz edildi.

Dünyanın ilk robot genelevi açıldı
Rusyanın başkenti Moskovada ülkedeki ilk robot genelevi açıldı.

Natalie Portman İsrailin ödülünü reddetti… Tören iptal edildi
Yahudi oyuncu Natalie Portman, Genesis Prize Vakfının ödülünü İsrailin uyguladığı politikaları eleştirerek reddetti. Portman ödülü reddedince 5 yıldır düzenlenen ödül töreni bu yıl iptal edildi.

Ünlü oyuncu cinsel ilişki tarikatı nedeniyle gözaltında
Yayınlandığı dönemde Türkiyede de geniş bir hayran kitlesine sahip Smallville dizisinin yıldızı 35 yaşındaki Allison Mack, FBI tarafından seks tarikatı bağlantısı nedeniyle gözaltına alındı.

Ünlü oyuncudan şaşırtan itiraf! Penisimi kırdım
ABDli oyuncu Ross Asdourian, piyasaya yeni çıkan kitabında 4 yıl önce bir kadınla birlikte olduğu sırada çıt sesi duyduğunu ve penisinin kırıldığını anladığını anlattı.

Kırbaçlanacak kadınları fotoğraflamak için yarıştılar!
Endonezyanın Açe eyaletinde 5 kadın 3 erkek kırbaç cezasına mahkum edildi. Halk cezanın infazını izlemek için meydana toplandı.

ABDnin endişeliyiz açıklamasına Ankaradan çok sert tepki
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD’nin Türkiyede seçimlerin olağanüstü hal (OHAL) dönemi altında gerçekleşecek olmasına yönelik endişe belirtmesinin kabul edilemez olduğunu bildirdi.

İranın Rusyaya teklifi Türkleri kızdırdı
İran, Rusya’ya Farsça ve Rusçanın karşılıklı olarak iki ülkedeki okullarda “ikinci dil” olarak öğretilmesi teklifinde bulundu. İranlı Türkler, hükümetin okullarda Türkçe yerine Rusça öğretme teklifine sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Trump mesajı Twitterda verdi: Kuzey Kore ve dünya için çok güzel haber
ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore Lideri Kim Jong Unun, nükleer ve uzun menzilli füze testlerini askıya aldığını ve nükleer test sahasını kapatmayı planladığını açıklamasının ardından Twitter üzerinden açıklama yaptı.

Kuzey Koreden tarihi karar: Son verdi
Kore Yarımadasındaki barış girişimlerinin ilerlemeye kaydetmesiyle, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, artık nükleer füze denemesi yapmalarına gerek olmadığını açıkladı.

ABD’den sert Türkiye İnsan Hakları raporu
ABD Dışişleri Bakanlığı’nın 2017 yılı insan hakları raporları yayınlandı. Bu yıl Türkiye’ye 64 sayfa ayrılan rapor, son yılların en serti.

FBI’ın ‘fahişe’ dedikodusuna Kremlin’den ret
Eski FBI Başkanı Comey’nin ABD Başkanı Trump’la yaptığı görüşmelere ilişkin notlar ortaya çıktı. Notlarda Trump, Comey’ye Rus fahişelerle birlikte olduğu iddialarının yalan olduğunu söylüyor, ancak daha sonra da Putin’in kendisine “Dünya’daki en güzel fahişeler bizde” dediğini anlatıyor. Rusya, iddiayı reddetti.

Macron’dan Atina’ya 2 kiralık fırkateyn
9 yıldır ekonomik kriz içinde bulunan Yunanistan, deniz kuvvetlerini güçlendirmek için savaş gemisi satın alamayınca, finansal kiralama (leasing) yoluna gitti. Buna göre Yunanistan, geçen hafta Suriye’de rejim hedeflerine yönelik harekâtta yer alan Fransız donanmasına ait iki savaş gemisini silahlarıyla birlikte kiralıyor.

Gazze isyanında 4’üncü cuma
Gazze Şeridi’nde binlerce Filistinli, 30 Mart’tan bu yana devam eden “Büyük Dönüş Yürüyüşü” gösterileri kapsamında dün de sınırda toplanarak İsrail işgalini protesto etti.

Romanya’da Kudüs krizi
ABD’yi izleyerek İsrail’deki büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşımaya hazırlanan Romanya hükümetine, Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis’ten fren geldi.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Share.

Leave A Reply