Emay İnşaat’tan ‘tapu’ açıklaması

0

Emay İnşaat’tan ‘tapu’ açıklaması

Emay İnşaat’tan ‘tapu’ açıklaması
İstanbul Maltepe’de bulunan bir projesinde, bazı ev sahipleri ile davalık olan Emay İnşaat AŞden açıklama yapıldı. Şirketten yapılan açıklamada, evlere ilişkin ödemenin devam etmesine rağmen dairelerin teslim edildiği, tapu devir işlemlerinin ise sürdüğü belirtildi.

Turizmde yeni dönem: Kaçak acenteler kapanacak
TÜRKİYE Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ile Turist Rehberleri Birliği (TUREB) yurtiçi ve yurtdışında tanıtım organizasyonları, müze ve ören yerlerindeki sorunların hızlıca giderilmesi, bürokrasinin harekete geçirilmesi gibi pek çok konuda işbirliğine hazırlanıyor. 10 binin üzerinde acente ile 11 bin rehberi temsil eden iki birlik bu işbirliğinin kalıcı olması için protokol imzalayacak. Bakanlık denetimlerine iştirak edecek olan birlikler, kaçak veya belgesiz rehber çalıştıran, işletme belgesi olmayan acentelerin kapatılmasını, rehberlerin belgesinin iptalini sağlayacak.

Dünya devinden Türkiyeye yatırım hamlesi
Blackrock gelişmekte olan ülke piyasaları portföy yönetimi birimi başkanı Trigo Paz, Blackrockun son dönemdeki satış baskısının ardından geçen hafta Türkiyenin dolar ve euro cinsi tahvillerini ve TL aldığını belirtti.

Bankalardan tarihin en güçlü 2. çeyrek başlangıcı
Bankacılık sektörü 4,9 milyar lira ile net karda en yüksek nisan ayı rakamına ulaşırken, tarihin en güçlü 2. çeyrek başlangıcını yaptı.

O ülke 500 bin yabancı işçi istihdam edecek
Japonyanın 2025e kadar en az 500 bin yabancı işçi alacağı bildirildi.

Borsa, günün ilk yarısında geriledi –
Borsa İstanbulda BIST 100 endeksi, günün ilk yarısını yüzde 1,18 azalışla 102.640,41 puandan tamamladı.

Galatasaray’ın Florya arazi için imzalar atıldı
Emlak Konut GYO tarafından ihalesi gerçekleştirilen ve Öz Er-Ka İnşaat tarafından toplam 2 milyar 250 milyon TL bedelle kazanılan Florya arazisi ihalesinin imza töreni yapıldı.

2 hafta geçti, hurda teşviki hâlâ devreye girmedi!
27 Mart 2018’de kanunlaşan ‘torba yasa’ içinde yer alan “hurda teşviki” 19 Mayıs’ta Bakanlar Kurulu kararıyla Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Ancak 2 hafta önce yürürlüğe girmesine rağmen ‘uygulama yönetmeliği’ çıkmadığı için teşvik hâlâ devrede değil, yani henüz kimse yararlanamıyor. Otomotiv sektörü tüm hazırlıklarını yapmasına rağmen uygulamanın belli olmamasından dolayı beklemeye devam ederken, bu haktan yararlanmak isteyen tüketiciler ise gittikleri bayilerden eli boş dönüyor. Uygulamanın bu hafta içinde çıkması bekleniyordu. Ancak bugünde bir ses çıkmayınca, beklentiler haftaya kaldı.

864ıncı mağazasını Dubai Mall açtı
LC Waikiki, 864. mağazasını dünyanın en büyük ve en prestijli alışveriş merkezi Dubai Mall’da açtı. LC Waikiki, 2018 yılında 12 yeni ülkeye daha giriş yaparak toplam 1000 mağazaya ulaşmayı planlıyor. 2023 yılında Avrupa’nın en başarılı üç moda perakende markasından biri olmayı hedefleyen LC Waikiki, 38 ülkede 864 mağazasıyla hizmet veriyor.

Bayramda 300 bin kişinin tatile çıkması bekleniyor
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yaklaşık 300 bin kişinin seyahat acenteleri aracılığıyla tatile çıkacağını düşündüklerini bildirdi.

Lüks sitede zimmet şoku
Yeşilköy’de bulunan bir sitenin 2013 ile 2015 yılları arasında yöneticiliğini yapan E.K. ile V.T.’ye site için toplanan 66 bin TL’lik parayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla dava açıldı. E.K. suçlamaları kabul etmezken V.T.’nin yargılama aşamasında hayatını kaybettiği için ifadesinin alınamadı. Site yönetimi ise zararlarının giderilmesini istedi.

Bakan Ağbaldan çok önemli açıklamalar
Maliye Bakanı Naci Ağbal, katıldığı canlı yayında ekonomi gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor… Bakan Ağbal, emekli ikramiyelerine ilişkin yaptığı açıklamada “Emeklilerimize her iki dini bayramda 1000 lira ikramiye ödeyeceğiz. Bu kalıcı bir düzenleme, önümüzdeki yıllarda da devam edecek” dedi. Bakan Ağbal, Merkez Bankası eski başkanı Durmuş Yılmazın, Maliye Bakanlığı 30 milyar liralık danışmanlık ücreti ödedi yönündeki sözlerine ise sert tepki gösterdi. Bakan Ağbal, konu ile ilgili kapsamlı bir değerlendirme yapacağını açıkladı.

Son dakika… Piyasaların beklediği kritik veri açıklandı
Türkiye İstatistik Kurumunun dış ticaret verilerine göre ihracat yüzde 7,8, ithalat yüzde 15,6 arttı. Avrupa Birliğine yapılan ihracat ise yüzde 22 oranında yükseldi.

Son dakika… Merkez Bankasından önemli açıklamalar
TCMBnin Perşembe günü yayınladığı finansal istikrar raporuna göre, Türkiye finans sektörü, güçlü sermaye yapısına sahip.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Share.

Leave A Reply