Erdoğan derslerini verelim dedi bu çağrıyı yaptı

0

Erdoğan derslerini verelim dedi bu çağrıyı yaptı

Erdoğan derslerini verelim dedi bu çağrıyı yaptı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tüm vatandaşlarımızı, varlık barışından faydalanarak yurt dışında veya sistem dışında tuttukları paralarını bankalarımıza yatırmaya davet ediyorum. Aynı şekilde döviz hesabı olan vatandaşlarımızı da Türk Lirasına geçmeye davet ediyorum. Gelin, Türkiyenin ekonomisini ve istikrarını döviz kuru üzerinden sarsmaya çalışanlara hep birlikte derslerini verelim” dedi.

Başbakan Yıldırımdan CHPye: Sizin seçmediğinizi Türkiye niye seçsin?
Başbakan Binali Yıldırım, Ordunun Ünye ilçesinde düzenlenen iftar programı öncesince vatandaşlara hitap etti. Yıldırım konuşmasında CHP ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem inceye yüklenerek, ” Eğer güvenseydiniz siz seçerdiniz. Sizin seçmediğinizi Türkiye niye seçsin kardeşim?” dedi. 

Kabus sürüyor: 4 ölü 2si ağır 4 yaralı
Türkiyede son bir haftada yıldırım düşmesi sonucu 4 kişi öldü 2si ağır 4 kişi de yaralandı. Düşen yıldırımlar sonucu 7 günde 4 evde hasar oluşurken 2 ev kullanılmaz hale geldi.

Balkona salıncak kuran çocuklar yürekleri ağza getirdi!
Antalyada bir apartmanın 3. katındaki bu görüntü görenleri hayrete düşürdü. Balkona salıncak kuran iki çocuk, sallandıkça eğleniyor fakat hayatları pamuk ipliğine bağlı.

Kılıçdaroğludan burs verdiği kardeşlere ziyaret
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çorumun Güney köyünde yaşayan, iki yıldır burs verdiği imam hatip öğrencisi yetim kardeşleri ziyaret etti.

Dişçide Hepatit B virüsü kaptı, 4 yıllık hukuk mücadelesini kazandı
Mersinde, diş çektirdiği klinikten hepatit B virüsü kaptığı iddiasıyla 4 yıl önce hukuk mücadelesi başlatan ve olaydan sonra eşi ile de sorunlar yaşayan Hüseyin Çakmak (35), 11 bin 60 TL tazminata hak kazandı. Çakmak, amacının para değil hastanenin ceza alması olduğunu belirterek “İnsan hayatının bu kadar ucuz olmadığını göstermek istedim. Mahkemede cinsel yolla bulaşmış olabilir dediler. Eşimin kafasını karıştırdılar. Mahkeme kararı çıkana kadar eşim inanmıyordu” dedi.

Denizde can pazarı: Yatın sahibi belli oldu
Kuşadası Körfezi’ndeki uluslararası sularda, Nero Koyuna 1,5 mil uzaklıkta yanan Biblos isimli motoryattan denize atlayarak, canını kurtaran baba ve oğlunun isimlerinin Mustafa(55) ve Halil İbrahim Günaydın(22) olduğu açıklandı.

Sağanak, Sivas’ta hayatı felç etti
Sivasta akşam saatlerinde etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Çok sayıda ev ve işyeri sular altında kalırken, araçlar ise su birikintilerinde mahsur kaldı.

CHPden AYMnin kararına ilk tepki
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Anayasa Mahkemesinin (AYM) seçim ittifakı yasasının bazı hükümlerinin iptali istemini reddetmesine ilişkin, “AYM, bu kararıyla hukuk ekseninde karar vermediğini, tam tersine siyasi baskı altında hareket ettiğini bir kere daha ne yazık ki göstermiştir.” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Zulüm 1453te başladı diyen kişi engellidir
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Zulüm 1453te başladı diyen kişi engellidir. Görmeyen duymayan değil, bu ülkenin gerçek sahiplerine, atasına ceddine Osmanlıya Zulüm başlattı diyen kişi asıl engelli beyni, kalbi özürlü kişidir.” dedi.

Giresun’da sıcak temas: PKKya ağır darbe
GİRESUN’un Güce ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada, Karadeniz yapılanması sorumluları ’Sorej’ kod adlı Barış Coşkun ve ’Bahoz’ kod adlı Hıdır Doğru adlı teröristler etkisiz hale getirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu öldürülen teröristlerin Eren Bülbülü şehit eden grupta olduğunu belirtti.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Share.

Leave A Reply