Galatasaray borsada da kazandırdı

0

Galatasaray borsada da kazandırdı

Galatasaray borsada da kazandırdı
Galatasaray hisseleri, hafta sonu Süper Ligde Beşiktaştan alınan 3 puanın ardından yeni haftaya yüzde 11,85 yükselişle başladı.

Yılın ikinci enflasyon raporundan çıkan kritik mesajlar
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, yılın ikinci enflasyon raporu sunumunu gerçekleştirdi. Başkan Çetinkaya bankanın 2018 yıl sonu enflasyon beklentisini yüzde 7,9dan yüzde 8,4e çektiğini, 2019 yıl sonu beklentisinin ise değişmediğini söyledi.

Seçimler büyümeyi çok olumsuz etkilemiyor
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yılın ilk çeyreğinde güçlü bir büyüme ivmesinin söz konusu olduğunu belirterek “Genelde seçimler büyümeyi çok olumsuz etkilemiyor” dedi.

Defacto’da talep 3-4 Mayısta toplanacak
Giyim perakendeciliği alanında faaliyet gösteren Defactonun halka arzında hisse başına fiyat 12.5 ile 15 lira aralığında belirlenirken, talepler 3-4 Mayısta alınacak.

Ambalaj sektöründe 787 milyon dolarlık dış ticaret fazlası
Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD), Türkiye Ambalaj Sektörünün 2017 yılsonu ithalat ve ihracat rakamlarını açıkladı. Yılı yine dış ticaret açığı vermeden tamamlayan ambalaj sektörünün ihracatı 2017 yılında bir önceki seneye göre miktar ve değer olarak yüzde 8 arttı. Ambalaj sektörü 2017 yılında 787 milyon dolarlık dış ticaret fazlası verdi.

Turizm geliri ilk çeyrekte yüzde 31,3 arttı
Türkiyenin turizm geliri, yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 31,3 artarak 4 milyar 425 milyon 237 bin dolar olarak gerçekleşti.

Üç aylık dış ticaret açığı 20.72 milyar dolar
Türkiye İstatistik Kururumu dış ticaret verilerini açıkladı. Dış ticaret açığı Mart ayında 5,86 milyar dolar oldu. Dış ticaret açığı yılın ilk üç ayında ise 20.72 milyar dolar oldu.

Esnaftan vergi indirimi talebi
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vergi indirimlerinin gündeme gelmesinin esnaf camiasını umutlandırdığını belirterek, “Vergi indirimleri vatandaşın alım gücünü artıracağı için piyasaları canlandıracak, aynı zamanda enflasyonun da azalmasını sağlayacak.” ifadesini kullandı.

İstanbul mega yatlara ev sahipliği yapıyor
Türkiye’de, 25 metreden 100 metreye kadar uzunluktaki 232 mega yata aynı anda ev sahipliği yapma kapasitesine sahip ilk mega yat limanı olan Ataköy Marina Mega Yat Limanı’nda, Nisan ayı içinde çoğunluğu yabancı bandıralı mega yatlar konakladı.

Şişecamın ilk çeyrek kârı 393.3 milyon TL oldu
Şişecamın SISE.IS net kârı Ocak-Mart döneminde geçen yıla göre yüzde 16.8 artışla 393.3 milyon liraya yükseldi.

Ford Otosanın hedefi sanayi devrimine öncülük etmek’
Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Ford Otosan olarak Endüstri 4.0 alanında sektörümüzde liderliği hedefliyoruz.” dedi.

Piyasalar enflasyon raporunu bekliyor
Küresel piyasalar, bu hafta ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararı ve Avro Bölgesi büyüme ile enflasyon başta olmak üzere yoğun veri gündemine odaklanırken, yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkayanın açıklayacağı Enflasyon Raporu bekleniyor.

Dolar/TL yeni haftaya yükselişle başladı
Dolar/TL, haftaya yükselişle başlamasının ardından 4,0510 seviyesinde işlem görüyor.

Ayakkabı ihracatı yılın ilk çeyreğinde rekor kırdı
Dünya genelinde 60 ülkeden 850 sektör profesyonelinin alım için geleceği 5’inci Eksposhoes İstanbul Ayakkabı Saraciye Moda Fuarı 8 Mayıs’ta başlıyor. EKS Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Demir, “Türk ayakkabı sektörü halihazırda 172’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. 2018’in ilk üç ayında 281 milyon dolarlık bir ihracat söz konusu. Böyle giderse sektörün ihracatı bu yıl 1 milyar doları aşacaktır” dedi.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Share.

Leave A Reply