4 ilde okullara kar tatili

0

4 ilde okullara kar tatili

Kar yağışının etkili olduğu Edirne ve Çanakkalenin il genelinde, Kırklarelinin Demirköy ve Kofçaz ilçesinde ve Tekirdağın Keşan ve Malkara ilçesinde eğitime bir gün (4 Ocak Cuma) tatil edildi.

4 ilde okullara kar tatili
Kar yağışının etkili olduğu Edirne ve Çanakkalenin il genelinde, Kırklarelinin Demirköy ve Kofçaz ilçesinde ve Tekirdağın Keşan ve Malkara ilçesinde eğitime bir gün (4 Ocak Cuma) tatil edildi.

YÖKten öncelikli alanlar için lisansüstü eğitim tercihi uyarısı
Yükseköğretim Kurulunca, öncelikli alanlardaki araştırma görevlilerinden lisansüstü eğitim tercihi yapacaklara 14 Ocaka kadar internet üzerinden bilgilerini güncellemeleri uyarısında bulunuldu.

Mozart ödüllü Ali İnsan Türkiyeye geldi
Almanyada geçen yıl düzenlenen yarışmada Mozart Ödülünü kazanan 13 yaşındaki Ali İnsan, “Fikret Şeneşe Saygı Albümü” projesinde Memleketim şarkısını seslendirecek.

İÜ İletişim Fakültesi hocası Prof. Dr. Suat Gezgin emekli olacak
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Gezgin, Nisan ayında yaş haddinden emekliye ayrılacak.

Öğrencisi tarafından öldürülen araştırma görevlisi Ceren Damar Şenele veda
Öğrencisi tarafından öldürülen Çankaya Üniversitesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel son yolculuğuna uğurlandı. Şenel için ilk tören görev yaptığı üniversitede düzenlendi. Ceren Damar Şenelin cenazesi, ikindi namazı sonrası Karşıyaka Ahmet Efendi Camisinde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığında toprağa verildi.

Kanser raporu açıklayan akademisyen Bülent Şıka dava (12 yıl hapis istendi)
Kanser raporunu basınla paylaşan akademisyen Bülent Şık hakkında 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden minibüs şoförlerine zorunlu eğitim
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım aracı kullanan şoförlere verilen periyodik eğitimleri minibüs sürücüleri için de zorunlu kılacak.

Binlerce öğrenciye Kızılaycılık öğretilecek
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Kızılay Derneği arasında imzalanan işbirliği protokolü ile pansiyonlu okullardaki öğrenci ve öğretmenlere yönelik afet, ilk yardım, kan bağışı gibi konularda eğitimler verilecek, gençlik faaliyetleri düzenlenecek.

TUS ve STS başvuruları başladı
2019-TUS 1. Dönem ve 2019-STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem başvuruları, 10 Ocaka kadar yapılabilecek.

8inci sınıf öğrencisinden mobil Atatürk ansiklopedisi
Sekizinci sınıf öğrencisi Can Akkoyun, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın onayladığı bilgilerden oluşan Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının, sözlerinin, kitaplarının ve sevdiği şarkıların bulunduğu adeta bir mobil ansiklopediyi kullanıma sundu.

Prof. Dr. Yıldır Atakurt, üniversitenin misafirhanesinde ölü bulundu
İstanbul Tuzladaki özel bir üniversitenin tıp fakültesinde dekan yardımcılığı yapan Prof. Dr. Yıldır Atakurt, üniversitenin misafirhanesinde ölü bulundu.

Kantinlerde yeni dönem başlıyor … (Okul Gıdası logosu geliyor)
Okul kantinlerinde logolu dönem başlıyor… 2019-2020 eğitim öğretim yılı itibariyle okullarda satılacak tüm yiyecek ve içeçeklerde, “okul gıdası logosu” olacak. Logosuz ürünler, okullarda satılamayacak. Konuya ilişkin 3 bakanlık arasında protokol imzalandı.

15 tatil (sömestr) ne zaman başlayacak?
2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci dönemi 18 Ocak 2019 Cuma günü sona erecek. İşte Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimi…

Okul kantinlerinde yeni dönem
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, okul kantinlerinde kullanılacak “okul gıdası logosu”yla enerji yoğunluğu yüksek ürünlerin tüketimini engelleyeceklerini belirterek, “Uygulamaya bugünden itibaren geçiyoruz. 2019-2020 öğretim yılından itibaren okul gıdası logosu olmayan ürünlerin okul kantinlerinde satışına izin verilmeyecek” dedi.

Öğrenciler, Bugün tatil diyerek tam ücret isteyen minibüsçüden şikayetçi oldu
İstanbul Gaziosmanpaşada minibüse binen iki 9uncu sınıf öğrencisi, yılbaşı nedeniyle okulların tatil olduğunu söyleyerek tam ücret isteyen şoför tarafından araçtan indirildi. Ögrenciler 153ü arayarak şoförden sikayetçi oldu.

Kaynak : Ntv

Share.

Leave A Reply