ABD’den çocuk gelinlerin pasaport başvurusuna onay

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ABD’den çocuk gelinlerin pasaport başvurusuna onay

ABD Dışişleri Bakanlığının, 2007- 2017 döneminde, çocuk yaştaki kişiler ile evlilikler yoluyla pasaport almak için yapılan binlerce başvuruyu onayladığı ortaya çıktı.

Associated Press (AP) ajansının ele geçirdiği hükümet verilerine göre, ABDde son 10 yılda binlerce kişinin çocuk yaştaki kişilerle evlilikler yoluyla yaptığı pasaport başvuruları onaylandı.ABD Senatosu İç Güvenlik Komitesinin 2017de hazırladığı raporda, 2007-2017 döneminde 5 binden fazla yetişkin, çocuk yaştaki eşleri için evlilik yoluyla pasaport başvurusu yaparken, 3 bine yakın çocuk da kendisinden büyük eşleri için pasaport başvurusunda bulundu.Çocuk yaştaki evlilikler nedeniyle en çok pasaport talebi Meksikadan geldi. Bu ülkeyi Pakistan, Ürdün, Dominik Cumhuriyeti ve Yemen takip etti.Senato İç Güvenlik Komitesi Başkanı ve Wisconsin Eyaleti Senatörü Ron Johnson, söz konusu sayılara ilişkin Bu bir problem teşkil ediyor. Bu kapatmamız gereken bir yasal boşluğu gösteriyor. değerlendirmesinde bulundu.KOCAM İÇİN BEN BİR PASAPORTTUMAPye konuşan bazı zorla evlendirilmiş kişiler, ABDnin yumuşak evlilik yasaları ile ABD pasaportunun çekiciliği birleşince bu başvuruların arttığını savundu.New Yorkta büyüyen Pakistan asıllı Naila Amin, Pasaportum hayatımı mahvetti. Pakistanda 13 yaşında zorla evlendirildim ve 26 yaşındaki kocamın ABDye gelebilmesi için başvuruda bulundum. İnsanlar Amerikaya gelebilmek için ölüyor. Ben onun (kocam) için bin pasaporttum. ifadelerini kullandı.ABDde göçmen vizesi ve yeşil kart alabilmek için iki aşama oluyor. Başvurular, ABD Göçmen ve Vatandaşlık Ofisinde değerlendirildikten sonra Dışişleri Bakanlığının onayına sunuluyor.BAŞVURULARIN KABUL EDİLMESİ YASALABD Göçmen ve Vatandaşlık Yasası kapsamında, yurt dışından evlilik yoluyla ABDye gelecek kişiler için bir yaş sınırı olmadığından, Dışişleri Bakanlığının söz konusu başvuruları onaylamasında yasal olmayan bir durum söz konusu değil.Başvuru aşamasında sadece, kişilerin kendi ülkelerindeki evliliklerinin kanuna uygun olup olmadığı ve ABDde yaşayacakları eyaletteki yasallığı sorgulanıyor. Ancak ABDnin göçmen sisteminin zorunlu evliliklere açık kapı mı bıraktığı ya da çocuk gelinler problemini doğurup doğurmadığı sorgulanıyor.

ABD’den çocuk gelinlerin pasaport başvurusuna onay
ABD Dışişleri Bakanlığının, 2007- 2017 döneminde, çocuk yaştaki kişiler ile evlilikler yoluyla pasaport almak için yapılan binlerce başvuruyu onayladığı ortaya çıktı.

Trump açıkladı! O kişilere vize sinyali
ABD Başkanı Donald Trump, geçici çalışma vizesi H1B ile ABD’de ikamet edenler için vatandaşlığa kadar gidebilecek değişiklikler yapılacağını açıkladı.

Yeni BM Suriye Temsilcisi, Türkiye ve Rusyanın İdlib kararından memnun
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, BM Suriye Özel Temsilcisi Geir O. Pedersenin, Türkiye ve Rusyanın İdlibde istikrarı sürdürme konusundaki kararlılıklarından memnuniyet duyduğunu söyledi.

Kriz tam gaz… Süre doldu gerilim yükseliyor
Irak merkezi hükümetine bağlı Terör Mücadele Polis Gücünün Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) bayraklarının indirilmesi için dün verdiği 24 saatlik süre dolarken Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) ise bayrakları indirmeyi reddediyor.

Kanada bir milyon göçmen kabul edecek
Kanada hükümeti, üç yıl içinde bir milyondan fazla göçmen kabul edeceğini açıkladı.

Kedisini paketleyip barınağa postalayan adama ceza
Tayvanda artık bakmak istemediği kedisini, postayla hayvan barınağına gönderen bir adam yaklaşık 2,000 dolar para cezasına çarptırıldı.

İngiliz Bakandan Brexit uyarısı
İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, parlamentonun Brexit anlaşmasını reddetmesi durumunda ülkenin Avrupa Birliğinden (AB) ayrılma sürecinin “felce uğrayacağını” söyledi.

Son dakika… Boltondan önemli açıklamalar
Amerikan Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu.

City of London Suu Çiye verdiği nişanı geri alacak
Londranın finans merkezi City of London, Myanmar Dışişleri Bakanı ve Devlet Başkanlığından Sorumlu Devlet Bakanı Aung San Suu Çiye 2017de verilen Özgürlük Nişanını geri almak için harekete geçti.

Son dakika… Trumptan önemli vize açıklaması
ABD Başkanı Donald Trump, H1-B vize türüyle ilgili önemli bir açıklamada bulundu

Hollanda mahkemesinden FETÖ kararı
Hollandada Rotterdam Mahkemesi, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubuna “hain” ve “terör örgütü üyesi” denmesinin yasal olduğuna hükmetti.

Son dakika… Fransadan İrana çağrı!
Fransa, İrana nükleer füze çalışmalarını derhal durdurması çağrısında bulundu.

Yunanistan, Almanyadan “savaş tazminatı” talep etti
Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos, “Yunanistanın Nazi işgali sırasındaki insanlık dışı suçlara ilişkin işgal kredisi ve tazminatlara yönelik makul talebini sürdürdüğünü ve bunun yasal hakkı olduğunu hatırlatmak zorundayım.” dedi.

Sarı yeleklilerin gösterisi yasaklandı
Cher bölgesi Valiliği, sarı yeleklilerin öncü isimlerinin de katılımının planlandığı yarınki gösteri öncesi, Bourges kentinde eylem yapılmasını yasakladı.

Myanmardaki yabancı ajans muhabirleri ile ilgili gelişme
Myanmarda mahkeme, 7şer yıl hapse mahkum edilen Reuters haber ajansının iki muhabirinin temyiz başvurusunu reddetti.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply