Assangea yıllar sonra müjde

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Assangea yıllar sonra müjde

Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, İngiltere, (Ekvadorun Londra Büyükelçiliğinde yaşayan Wikileaksin kurucusu) Julian Assangea büyükelçilikten ayrılabileceği konusunda garanti verdi dedi.

Moreno, bir radyo programında yaptığı açıklamada, İngilterenin Assangeın büyükelçilikten ayrılsa da başka bir ülkeye iade edilmeyeceği konusunda garanti verdiğini söyledi.Moreno, Assangeın hukuk ekibinin konu üzerinde çalıştığını ifade etti.TECAVÜZ SUÇLAMASIABD Dışişleri Bakanlığının çok sayıda yazışmasını internet sitesi aracılığıyla kamuoyuna duyuran ve tartışmalara neden olan Assange, 2012den bu yana Londranın Knightsbridge semtindeki Ekvador Büyükelçiliğinin bir odasında yaşıyor.İngiliz mahkemesi, Assangeın 2010da 2 kadına tecavüzle suçlandığı İsveçe iadesine karar vermişti. Assange, hakkındaki iade kararının ardından Haziran 2012de İsveçe iadesi halinde ABDye gönderilme riski bulunduğu için Ekvadorun Londra Büyükelçiliğine sığınmıştı. İsveç mahkemesi geçen yıl Assange hakkındaki davaları düşürmüştü. Ekvador, Assangeın siyasi iltica başvurusunu kabul etmiş ve kendisine vatandaşlık vermişti.

Assangea yıllar sonra müjde
Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, “İngiltere, (Ekvadorun Londra Büyükelçiliğinde yaşayan Wikileaksin kurucusu) Julian Assangea büyükelçilikten ayrılabileceği konusunda garanti verdi” dedi.

Mafya baskınında skandal: 2 Alman polisi ve bazı memurlar mafyaya bilgi verdi
Avrupa’nın çeşitli yerlerinde uyuşturucu ticareti yapan Ndrangheta isimli mafyaya yapılan operasyonda 2 Alman polisin baskın öncesi örgüte bilgi verdiği ortaya çıktı.

Fransa teyakkuzda: Hepsini kapatın!
Fransa polisi Parisin en ünlü caddesi Champs-Elyseesdeki mağazaları Sarı yeleklilerin cumartesi düzenleyeceği gösteriden dolayı kepenk indirmeye çağırdı. Fransa Başbakanı protestolar için 65 bin polisin görev yapacağını belirtti. Fransadaki sol partiler meclise gensoru vereceğini duyururken Macrona destek 18lere geriledi.

Körfezde yeni kriz: Dikkat çeken vurgu
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Çabahardaki intihar saldırısının yabancı destekli teröristler tarafından gerçekleştirildiğini ve bunun cezasız bırakılmayacağını belirtti.

Netanyahu Lübnan sınırına geldi
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail ordusunun “tünel” operasyonunun sürdüğü bölgede bir grup yabancı büyükelçiye brifing verdi.

Son dakika.. İrandaki bombalı saldırıyı onlar üstlendi
İranın Çabahar kentinde bomba yüklü araç patlatıldı. Saldırıyı Ansar Al-Furqan isimli terörist örgüt üstlendi.

Son dakika… Ukraynadan kritik karar!
Ukrayna, Rusya ile “dostluğu” sona erdirdi. Ukrayna Parlamentosu, iki ülke arasında Dostluk, İş birliği ve Ortaklık Anlaşmasını sonlandırdı.

Zehirli iğne yerine elektrikli sandalye ile idam edilmek istedi
ABDnin Tennessee eyaletinde zehirli iğneyle acı çekmek istemediğini söyleyen bir idam mahkumu, cezasının elektrikli sandalyeyle infaz edilmesini istedi.

Lüksemburg toplu taşımanın ücretsiz olduğu ilk ülke oluyor
Lüksemburg, dünyada toplu taşıma araçlarının tamamen ücretsiz olduğu ilk ülke unvanını alacak. Ülkede, önümüzdeki yazdan itibaren bütün tren, tramvay ve otobüsler ücretsiz olacak.

Ölümden kıl payı kurtuldu
ABDnin Güney Karolina eyaletinde seyir halindeki bir polis aracının ön camına bir başka aracın çarptığı geyik fırladı.

Fransada polis sendikasından sarı yeleklilere destek
Fransada bir polis sendikasının, sarı yeleklilere destek için cumartesiden itibaren süresiz greve gideceği duyuruldu.

ABD, Meksika sınırında 81 göçmen çocuğu ailelerinden ayırdı
ABDde Trump yönetimi, haziran ayından bu yana Meksika sınırında 81 göçmen çocuğu ailelerinden ayırdı.

Yemen konulu istişare toplantıları İsveçte başladı
Yemendeki iç savaşı sonlandırmak amacıyla BM öncülüğündeki istişare toplantıları, İsveçin başkenti Stockholmdeki Johannesberg Sarayında başladı.

Pakistan hükümetinden 4 ayda ikinci istifa
Pakistan Bilim ve Teknoloji Bakanı Azam Svati istifa etti.

Karbondioksit emisyonu rekor seviyelere ilerliyor
Küresel otomobil pazarının giderek büyümesi ve kömür kullanımının da etkisiyle 2018de karbondioksit emisyonunun tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması bekleniyor.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply