Avro Bölgesi 3. çeyrekte yüzde 0,2 büyüdü

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Avro Bölgesi 3. çeyrekte yüzde 0,2 büyüdü

Avro Bölgesi, yılın 3üncü çeyreğinde önceki çeyreğe kıyasla yüzde 0,2 ve 2017nin aynı dönemine göre ise 1,6 büyüdü.

Avro Bölgesi, bu yılın 3üncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 0,2 ve geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 1,6 büyüme kaydetti. Avrupa İstatistik Ofisinin (Eurostat) açıkladığı verilere göre, 19 üyeli Avro Bölgesinde mevsimsellikten arındırılmış GSYH, yılın 3üncü çeyreğinde bir önceki 3 aylık döneme kıyasla yüzde 0,2 yükseldi. Avro Bölgesinde GSYH artışı, 2017nin 3üncü çeyreğine göre ise yüzde 1,6 olarak kaydedildi.ABde ise mevsimsellikten arındırılmış GSYH yılın 3üncü çeyreğinde önceki çeyreğe kıyasla yüzde 0,3, 2017nin 3üncü çeyreğine göre ise yüzde 1,8 yükseldi.AB üyesi ülkeler ele alındığında, 3üncü çeyrek GSYHde bir önceki çeyreğe göre en yüksek büyüme yüzde 3,6yla Malta, yüzde 1,9la Romanya yüzde 1,7yle Polonya ve Letonyada görüldü.Söz konusu dönemde, Litvanya yüzde 0,3, Almanya ve İsveç yüzde 0,2, İtaya yüzde 0,1 oranında küçüldü.

Dev şirketin Yönetim Kurulu Başkanı görevi bırakıyor: 40 yıldan sonra üzerime düşeni yaptım
Coca-Cola şirketindeki çalışma hayatında 40 yılı geride bırakan Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, kendi hikayesini kaleme aldı. Şirkette bulunduğu zamanın sonuna geldiğini, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 2019 yılında bırakacağını vurgulayan Kent, “40 yıldan sonra üzerime düşeni yaptığımı düşünüyorum” dedi.

Son dakika… Yaşlılık aylığı artıyor
Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi Kurulması, yaşlılık aylıkları için 1000 liranın alt sınır belirlenmesi gibi düzenlemelerin de bulunduğu kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Borç yapılandırmasında son dakika gelişmesi
Borç yapılandırması bozulanlara gecikme faizini ödeme şartıyla yeni hak verildi.

SON DAKİKA… OPEC petrol kararını verdi
OPEC günlük petrol üretimini 800 bin varil kısma kararı aldı. Toplam kesintisi ise 1,2 milyon varil olacak. Karar 1 Ocakta yürürlüğe girecek.

“Türkiyedeki gayrimenkul sektörüne çok ciddi fon girişleri olacak”
Intus Capital Yönetici Ortağı Bülent Kozlu, Körfez Bölgesi başta olmak üzere, dünyanın farklı coğrafyalarından çok sayıda fonun Türkiyede olası yatırım fırsatlarını yakından incelediğini belirterek, “Özellikle gayrimenkul sektörüne yakın gelecekte çok ciddi fon girişleri göreceğimize inanıyorum.” ifadesini kullandı

Son dakika… AK Partiden ‘Madencilik Yasası’ ile ilgili yeni bir teklif
Akaryakıt kaçakçılığı ve ölçüm aletlerinde yapılan usulsüzlüklere ağır cezalar getiren ‘Madencilik Yasası’ ile ilgili yeni bir teklif hazırlandı.

Avro Bölgesi 3. çeyrekte yüzde 0,2 büyüdü
Avro Bölgesi, yılın 3üncü çeyreğinde önceki çeyreğe kıyasla yüzde 0,2 ve 2017nin aynı dönemine göre ise 1,6 büyüdü.

ABde istihdam yüzde 0,2 yükseldi
ABde istihdam yılın 3üncü çeyreğinde önceki çeyreğe kıyasla yüzde 0,2 artış gösterdi.

Herkesi ilgilendiren çok önemli değişiklik! Artık binalarda zorunlu
Yönetmelikte yapılan değişikliğe göre, tek bağımsız bölümlü konutlar hariç kat adedi üç olan binalarda, asansör yeri bırakılması, dört ve daha fazla olan binalarda ise asansör tesisi zorunlu olacak.

Kasımda en fazla DİBS kazandırdı
En yüksek reel getiri Kasım ayında Devlet İç Borçlanma Senetlerinde (DİBS) gerçekleşti.

Kültür harcamaları 2017 yılında arttı
Kültür harcamaları 2017 yılında yüzde 19,4 arttı.

Son dakika… Hazine ve Maliye Bakanlığı: 118 farklı yatırımcıdan toplam 2,43 kat talep geldi
Hazine ve Maliye Bakanlığınca, Türkiye’nin en büyük VDMK ihracına 118 farklı yatırımcıdan toplam 2,43 kat talep geldiği bildirildi.

Altının tahtını salladı
Önceki günü 1.238,64 dolardan kapatan paladyumun ons fiyatı, 16 yılın ardından ilk defa altının ons fiyatının üzerine çıktı. 18 emtia arasında fiyatı yılın başından bu yana yüzde 16,3 artan paladyum, en fazla kazandıran üçüncü değerli metal oldu.

Bitcoin 4 bin 500 doların altına indi
Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli yaptırım ve kısıtlama haberlerinin etkisiyle Bitcoin piyasa değerinin 15 Kasımda 100 milyar doların altına gerilemesiyle piyasada baş gösteren düşüş eğilimi, Bitcoin fiyatının 3,500 doların altına inmesiyle sürüyor.

Bakan Pakdemirli: 2023 yılında yüzde 30 orman varlığı hedefliyoruz
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2023 yılında yüzde 30 orman varlığı olmasını hedeflediklerini dile getirerek, “Yerleşim alanlarına yakın yerlerde yangın çıktığında ‘villalara arazi açılıyor’ deniliyor. Ormanlar kanunla korunan alanlardır. Bu alanlar yansa dahi başka maksatla kullanılması söz konusu değildir” dedi.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply