Bakan Pekcandan 18 Mart mesajı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bakan Pekcandan 18 Mart mesajı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Şehitlerimizin bize en önemli yadigarı bu vatana sahip çıkarak, Çanakkale ruhunu ilelebet yaşatmaya devam edeceğiz dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, Çanakkale Zaferinin, tarihe altın harflerle yazılan bir kahramanlık destanı olduğunu aktardı. Çanakkale geçilmez gerçeğini tüm dünyanın hafızasına kazıyan zaferin, milletin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin nişanesi olduğunu vurgulayan Pekcan, Kahraman askerlerimizin fedakarlıkları, aziz milletimizin inancı, gücü, cesareti neticesinde Çanakkalede elde edilen ve dünya tarihine mal olmuş bu başarı, İstiklal Harbimizi zafere ulaştıracak direniş ruhuna ışık olmuştur. değerlendirmesinde bulundu. Pekcan, şehitlerin en önemli yadigarı vatana sahip çıkarak, Çanakkale ruhunu ilelebet yaşatmaya devam edeceklerine işaret ederek, şunları kaydetti: Ülkemizi kalkındırmak, geleceğe en güçlü şekilde taşımak ve yüksek gelirli ülkeler seviyesine çıkarmak için kararlı bir şekilde çalışıyoruz. Bu inançla, Çanakkale Zaferinin 104. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, minnet ve saygıyla anıyorum.

Bakan Pekcandan 18 Mart mesajı
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan “Şehitlerimizin bize en önemli yadigarı bu vatana sahip çıkarak, Çanakkale ruhunu ilelebet yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

Deutsche Bank ve Commerzbanktan birleşme adımı
Almanyanın en büyük bankalarından Deutsche Bank ve Commerzbank birleşmek için görüşmelere başladı. 

Tarihi yarımadaya deniz havuzu geliyor
AK Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan, ilçede özellikle gençlerin sportif alanlara ve faaliyetlere rahat ulaşması için projeler geliştirdiklerine dikkat çekerek Samatya kıyısına deniz havuzları yapacaklarını açıkladı.

Bakan Kurum: 6.7 milyon konutun dönüştürülmesi gerekiyor
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “Önümüzdeki süreçte 6,7 milyon konutun dönüştürülmesi gerekiyor tüm Türkiyede. Bunun 1,5 milyon konutu, acil ve öncelikli dönüşüm yapılması gereken alanlar. Bu alanlara ilişkin de yılda 300 bin konut yapmak suretiyle önümüzdeki 5 yıllık süreçte buraları dönüştürmek istiyoruz” dedi.

Bakan Varank projeyi başlatıyor
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Güneydoğu ve Doğu Anadoludaki genç işsizliğin önüne geçilmesi için proje başlatıldığını duyurdu.

İstanbul Havalimanı 7 Nisanda tam kapasiteye geçiyor
Tüm fazları tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Havalimanı, tam kapasiteye geçeceği 7 Nisana hazırlanıyor.

İranın 9 milyon konuta ihtiyacı var
İran Toplu Konut Üreticileri Derneği Başkanı Mücteba Bigdili, ülkesinde 9 milyon konut açığının olduğunu söyledi.

Yağışlar, sulu tarım alanlarında hububat ekimini olumsuz etkiledi
Türkiyenin önemli tahıl merkezinden Şanlıurfada bu yıl ekim zamanına denk gelen aşırı yağışlar, sulu tarım yapılan alanlarda çiftçileri, zor durumda bıraktı.

Oy pusulalarını PTT taşıyacak
Türkiyede 31 Martta yapılacak yerel seçimler için hazırlanan oy pusulaları PTT AŞ tarafından taşınacak.

Vergi kaçıranları ihbar edenlere 6,4 milyon liralık ikramiye
Geçen yıl vergi kaçıranları ihbar eden 391 kişiye yapılan ödeme 6,4 milyon lirayı buldu. Son 5 yılda “muhbirlere” dağıtılan ikramiye yaklaşık 35 milyon lira oldu.

1915 Çanakkale Köprüsü inşası hızla devam ediyor
İki ayak aralığı Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100üncü yılıyla anlamlandırılarak 2023 metre olacak 1915 Çanakkale Köprüsü için Avrupa ve Anadolu yakasında çalışmalar sürüyor.

MÜSİAD Başkanı Kaan: Türkiye, ekonomisi çok güçlü bir ülke
MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan “Türkiyenin önlenemez büyümesine karşı üçüncü çeyrekte ekonomiye çok ciddi saldırılar yapıldı. Özellikle 10 Ağustos gecesi ve sonrasındaki manipülasyonları herkes gördü. Türkiye, ekonomisi çok güçlü bir ülke” dedi.

Vatandaşın e-ihaleye ilgisi 246 milyon lira hasılat sağladı
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan “Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği e-ihale yöntemiyle tasfiyelik araç ve eşya satışından geçen yıl 246 milyon lira hasılat elde edildi” dedi.

Borsa liginin şubat şampiyonu Galatasaray
Geçen ay hisseleri yüzde 0,67 artış kaydeden Galatasaray, yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu.

Müteahhitlerin gözü Libya ve Irak yol haritasında
TMB Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün “Libyada Türk firmalarının yarım kalan projelerinin tutarı 19 milyar dolar” dedi.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply