Banliyö hattını bir haftada 3,3 milyon kişi kullandı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Banliyö hattını bir haftada 3,3 milyon kişi kullandı

Gebze-Halkalı banliyö hattını kullanan yolcu sayısı, hattın yolculu seferlere başlamasının ardından geçen yedi günlük sürede 3,3 milyona ulaştı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından edinilen bilgilere göre, 29 Ekim 2013te açılan Marmaray hattı bugüne kadar 5 durakta toplamda 319 milyon yolcu taşıdı. Beş durağı kullanan günlük ortalama yolcu sayısı 220 bin olarak gerçekleşti. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın katılımıyla 12 Martta Gebze-Halkalı Marmaray Hattının hizmete alınmasıyla bu hattaki durak sayısı 5ten 43e yükseldi. Yolculu seferlere 13 Martta başlayan, 76,6 kilometre uzunluğundaki güzergahı ortalama 120 dakikaya indiren Marmaray, İstanbulluların ulaşımına büyük kolaylık sağladı. Marmarayda günlük taşınan yolcu sayısı 220 binden yüzde 112 artışla 468 bine yükseldi. Böylece açıldığı tarihten bugüne kadar geçen yedi günlük sürede banliyö hattını kullanan yolcu sayısı 3 milyon 276 bine ulaştı. TOPLAM YOLCUNUN YÜZDE 53Ü 6 İSTASYONU KULLANDIMarmaray hattından en çok yolcu 500 bin ile 17 Mart Cumartesi taşındı. En dikkati çekici artış yüzde 47lik artışla günlük yaklaşık 75 bin yolcu sayısına ulaşan Üsküdar istasyonunda yaşandı. Günlük taşınan 468 binlik yolcunun yüzde 53ü Üsküdar, Yenikapı, Ayrılık Çeşmesi, Sirkeci, Bakırköy, Söğütlüçeşme duraklarını kullandı. Üsküdar istasyonu yüzde 16 ile başı çekerken, onu yüzde 13,41 ile Yenikapı durağı, yüzde 7,25 ile Ayrılık Çeşmesi, yüzde 7,21 ile Sirkeci, yüzde 5,27 ile Bakırköy, yüzde 4,31 ile Söğütlüçeşme takip etti. GÜNLÜK 286 TRENLE HİZMET VERİLİYORHalihazırda, 43 istasyonun bulunduğu Gebze-Halkalı arasındaki 76,6 kilometrelik mesafede, ortalama 120 dakikalık seyahat süresi ve günlük 286 trenle İstanbul halkına hizmet veriliyor. Trenler, (birinci parkurda) Zeytinburnu- Söğütlüçeşme- Zeytinburnu arasında 8 dakika aralıklarla, (ikinci parkurda) Gebze-Halkalı-Gebze arasında ise 15 dakika aralıklarla yolcuların kullanımına sunuluyor. İlk parkurda seyahat eden yolcular Gebze yönüne gitmek için Söğütlüçeşme istasyonumuzda, Halkalı yönüne gitmek için Zeytinburnu istasyonunda aktarma yapabiliyor. Gebzeden Halkalıya 76,6 kilometrelik mesafe için maksimum 5,70 TL tam ücret belirlenirken öğrenciler bu mesafe için 2,75 TL ödüyor. Yolcular, kullandığı istasyon sayısına göre 2,60 TL ile 5,70 TL, öğrenciler ise 1,25 TL ile 2,75 TL arasında ödeme yapıyor.

Banliyö hattını bir haftada 3,3 milyon kişi kullandı
Gebze-Halkalı banliyö hattını kullanan yolcu sayısı, hattın yolculu seferlere başlamasının ardından geçen yedi günlük sürede 3,3 milyona ulaştı.

Denizli depremi sonrası Bakan Kurumdan açıklama
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Denizlide yaşanan depremin ardından kentsel dönüşümün önemine dikkat çekti.

Bakan Selçuk: Türkiye ekonomisi reformlarla güçlendi
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Bizim için başarının ölçüsü bu ülkenin her bir ferdinin evinde, işinde mutlu olmasıdır. İnsanlarımızın yüzünü güldüren her hizmet de bizim için gurur vesilesi ve kıvanç vesilesidir” dedi.

Merkez Bankası repo ihalesini tamamladı
TCMB repo ihalesiyle piyasaya yaklaşık 6 milyar lira verdi.

Bakan Pekcan açıkladı! Sınırlama getiriliyor
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, (Perakende Yasası çalışmaları) Marketler genelde kendi markalarıyla üretim yaptırıp satıyorlar. Buna bir sınırlama getirip, diğer üreticilerin de bu marketlerde yer almasını zorunlu kılacağız.” dedi.

İTO Başkanı Avdagiçten robot açılımı
İTO Başkanı Şekib Avdagiç “Bütün mutfak şeflerimiz endişelenmeli. Çünkü lokantada köfte çeviren robotları göreceğimiz günler yakın. Eskiden mavi yakalılar, beyaz yakalılar vardı. Şimdi dünyada yeni bir jargon ortaya çıktı. Metal yakalılar, yani robotlar” dedi.

Turkish Cargo, sarayın eserlerini Japonyaya taşıdı
Turkish Cargo, Topkapı ve Dolmabahçe Sarayı’ndaki tarihi eserlerin “Osmanlı İmparatorluğu ve Lale Kültürü” sergisi için Japonya’ya taşınmasına sponsor oldu.

Alkin: İnşaat sektörü 300 milyar dolarlık büyüklüğe oynuyor
TİM Genel Sekreteri Prof. Dr. Kerem Alkin “Türkiye inşaat sektöründe dünyada öncü olmaya başladı. Çinli müteahhitlerden sonra dünyada en çok iş alan, en başarılı iş yürüten ülke pozisyonundayız” dedi.

İzmir Limanının “çekim” gücü artıyor
İzmir Limanı için alınan 10 çeker set, operasyon ve gemi bekleme sürelerini kısaltacak, rıhtım ve araç verimliliğini artıracak, işletme ve bakım-onarım maliyetlerini azaltacak.

OSBlerde yaklaşık 800 bin yeni istihdam hedefleniyor
Türkiye genelinde organize sanayi bölgesi sayısı 312ye ulaşırken, tüm sanayi parsellerinde üretimin başlamasıyla istihdamın yaklaşık 800 bin artışla 2,5 milyon kişiye ulaşması planlanıyor.

Kırşehire 30 milyon dolarlık jeotermal sera yatırımı
Türkiyenin önemli jeotermal kaynaklarının bulunduğu Kırşehirde, özel sektör-üniversite iş birliğinde üretim yapılacak ve yaklaşık 400 kişiye istihdam sağlayacak seranın yapımına başlandı.

Araplar talep ediyor, 200 çeşidi var!
Balıkesirli girişimci Burhan Akbaş, arganlı, ısırganlı, Afyon kaymaklı, keçi sütlü, Kabe örtüsü kokulu, erikli, dutlu, sarımsaklı, zakkumlu gibi farklı içerikler ve şekillerde yaklaşık bin çeşit sabun üretiyor.

Bakan Dönmez: Sondajda son viraja girildi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Dönmez, Alanyadaki sondaj çalışmasında son aşamalara yaklaşıldığını belirtti.

Brent petrolün varili 67,68 dolar
Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 67,68 dolardan işlem görüyor.

Tunceli vergi tahsilatında Türkiye birincisi oldu
Tuncelide cari dönem vergi tahsilat oranı yüzde 97.5 olarak gerçekleşti.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply