BM Güvenlik Konseyi Gazze için toplandı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

BM Güvenlik Konseyi Gazze için toplandı

BM Güvenlik Konseyi, İsrailin Gazzeye saldırılarının ardından Gazzede şiddet ve gerginliğin artması üzerine Kuveyt ve Bolivyanın talebi üzerine kapalı oturumda acil toplandı.

BM Güvenlik Konseyi Gazze için toplandı
BM Güvenlik Konseyi, İsrailin Gazzeye saldırılarının ardından Gazzede şiddet ve gerginliğin artması üzerine Kuveyt ve Bolivyanın talebi üzerine kapalı oturumda acil toplandı.

ABDden Kaşıkçı cinayeti açıklaması: Ses kaydı veliaht prensi zan altında bırakacak nitelikte değil
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Kaşıkçı cinayetine ilişkin ses kaydının Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selmanı zan altında bırakacak nitelikte olmadığını söyledi.

ABD Nasrallahın oğlunu “Küresel Teröristler” listesine soktu
ABD yönetimi, Hizbullah lideri Hasan Nasrallahın oğlu Cevad Nasrallah ve Mücahitler Tugayını “Özel Olarak Belirlenmiş Küresel Teröristler” listesine dahil etti.

Çin: ABD ile ticaret savaşında kazanan taraf yok
Çin Başbakanı Li Kıçiang, “ABD ile ticaret savaşında kazanan taraf yok. Küresel ticaret zincirinde diğer ülkeleri etkileyebilecek aksaklıklar görmek istemiyoruz. Birbirimizin temel çıkarlarına ve endişelerine saygı duyduğumuz sürece sorunu çözmenin bir yolu olacaktır” dedi.

Merkel: Gerçek bir Avrupa ordusu vizyonu üzerinde çalışmalıyız
Almanya Başbakanı Angela Merkel, bir gün gerçek bir Avrupa ordusu oluşturma vizyonu üzerinde çalışılması gerektiğini söyledi.

Fukuşimadaki radyoaktif suyla ilgili acil plan çağrısı
Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA), Japonyada Fukuşima nükleer felaketinin ardından santraldeki tanklarda saklanan yüklü miktarda radyoaktif suyun ortadan kaldırılmasına ilişkin acil eylem planı çağrısında bulundu.

İngiliz komutandan Münbiç açıklaması: Türk ordusuna minnettarım
ABD öncülüğündeki DAEŞ karşıtı koalisyonu Birleşik Görev Gücü Komutan Yardımcısı İngiliz Tümgeneral Christopher Ghika, Türkiye ile ABDnin Münbiçte yürüttüğü ortak devriyelere ilişkin, “Münbiçin güvenliğini sağlamak için verdikleri destekten dolayı Türk ordusuna minnettarım. Orada DAEŞin tekrar ortaya çıkmasını engellemek ve mülteciler ile evlerini terk etmiş insanların gönüllü olarak evlerine dönmelerini sağlamak koalisyonun çabalarının kritik bir parçasıdır.” dedi.

İngilterede kabine “Brexit anlaşması” için toplanacak
İngiliz kabinesinin AB ile varılan Brexit anlaşmasını görüşmek üzere yarın özel gündemle toplanacağı bildirildi.

Gazzede ateşkes açıklaması
İsrail-Gazze hattı iki gündür, 2014teki Gazze Savaşından bu yana en ciddi çatışmalara sahne oluyordu. Ancak bölgede tansiyonu düşürecek bir adım atıldı. Filistinli gruplar Gazzede ateşkesin sağlandığını duyurdu.

SON DAKİKA: Kuveyt ve Bolivya, İsrailin Gazzeye saldırılarına ilişkin BM Güvenlik Konseyini acil toplantıya çağırdı
SON DAKİKA HABERİ: Kuveyt ve Bolivya, İsrailin Gazzeye saldırılarına ilişkin BM Güvenlik Konseyini acil toplantıya çağırdı.

Türkiye, Libya konferansından çekildi
Türkiye, İtalyada düzenlenen Libya konferansından çeklidi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Türkiye derin hayal kırıklığı ile toplantıyı terk ediyor” dedi. İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Türkiyenin İtalyada düzenlenen Uluslararası Libya Konferansından çekilmesinden dolayı üzgün olduğunu söyledi.

CNN Trump ve Beyaz Saray’I mahkemeye verdi
CNN, ABD Başkanı Donald Trump ve üst düzey Beyaz Saray yetkililerini, muhabir Jim Acosta’nın Beyaz Saray’a akreditasyonunun iptal edilmesi nedeniyle mahkemeye verdi.

Genç anestezi teknisyeni çalıştığı hastanede ölü bulundu
Artvinin Borçka ilçesinde anestezi teknisyeni Enes Parlak (26), görev yaptığı devlet hastanesindeki odasında ölü bulundu.

Kaynak : Ntv

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply