Flaş gelişme… Türkiye ve ABD bugün masaya oturuyor

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Flaş gelişme… Türkiye ve ABD bugün masaya oturuyor

ABD ile FETÖ terör örgütü ile mücadele, elebaşı Fetullah Gülenin iadesi, vize, konsolosluk ve Türkiyede tutuklu ABD vatandaşlarının ele alınacağı toplantı Ankarada yapılıyor.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Türkiye ile ABD teknik seviyede ikili ilişkilerin çeşitli veçhelerini farklı vesilelerle düzenli olarak ele alıyor. Bu çerçevede, Dışişleri bakanlığında yapılan toplantıda, başta Fetullah Gülen’in iadesi olmak üzere FETÖ terör örgütüyle mücadele, iki ülke arasında adli işbirliği ve her iki ülkede tutuklu Türk ve ABD vatandaşları konularında görüş teatisinde bulunulacak.Toplantıda iki ülke Adalet, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıkları yetkilileri yer alıyor.ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillersonın 16 Şubatta Türkiye ziyaretinde görüş ayrılıklarını ortadan kaldırmak ve karşılıklı güvenin yeniden tesisi amacıyla iki ülke arasında mekanizma kurulması kararlaştırılmıştı. Bu kapsamda oluşturulan 3 çalışma grubundan birini FETÖ, konsolosluk, vize, hukuki konular ve ABDnin Türkiyede tutuklu bulunan vatandaşları oluşturuyor.Toplantının ardından ortak açıklama yapılması bekleniyor.

Flaş gelişme… Türkiye ve ABD bugün masaya oturuyor
ABD ile FETÖ terör örgütü ile mücadele, elebaşı Fetullah Gülenin iadesi, vize, konsolosluk ve Türkiyede tutuklu ABD vatandaşlarının ele alınacağı toplantı Ankarada yapılıyor.

Büyük ikramiyeyi birlikte kazandığı yeğenini tehdit etti: Mahkemede görüşürüz
Yeğeni ile birlikte katıldıkları çekilişte büyük ikramiyeyi kazanan Kanadalı bir kadın, ödülü bölüşmeyeceğini söyleyerek yeğenini dava açmakla tehdit etti.

Hapis cezası alan eski başbakan Şerif Pakistana dönüyor
Pakistanda, yolsuzluk suçlarından yargılanarak 10 yıl hapis cezası alan eski başbakan Navaz Şerif, yaşadığı Londradan Pakistanın Lahor kentine gitmek üzere kızı Meryem ile birlikte yola çıktı.

NSU davası bir son değil
Almanya Federal Yargıtay Başsavcısı Peter Frank, Münih Yüksek Eyalet Mahkemesinde görülen Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davasının sona ermesine ilişkin, “Yüksek Eyalet Mahkemesinin kararı bizim için son değil” dedi.

Çinde patlama: 19 ölü
Çin’in Sichuan eyaletinde bulunan Yangchun Sanayi Bölgesi’nde meydana gelen patlamada, ilk belirlemelere göre 19 kişi yaşamını yitirdi, 12 kişi de yaralandı.

Maduro: ABD sınırda provokasyona hazırlanıyor
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABDyi, Venezuela-Kolombiya sınırında iki ülkenin çatışması için provokasyon hazırlamakla suçladı.

Çinde fabrikada patlama: Çok sayıda ölü ve yaralılar var
Çinin Sichuan eyaletindeki sanayi bölgesinde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre en az 19 kişi hayatını kaybetti. Bir teknoloji şirketinde meydana geldiği iddia edilen patlamada en az 12 kişi de yaralandı.

Netanyahu: Esad ile bir sorunumuz yok
Moskova’da Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşen İsrail Başbakanı Netanyahu, “İsrail, Esad rejiminin Suriye’deki varlığına karşı değil” dedi. İsrail ve Rusya’nın İran’ın Suriye’deki etkisinin kırılması karşılığında İsrail’in Esad’a destek verme konusunda gizli bir anlaşma yaptığı öne sürülüyor.

‘Türkiye, Avrupa’nın önemli bir partneri’
İSVİÇRE Başkonsolosu Nathalie Marti, İsviçre için Türkiye’nin Avrupa kıtasının önemli bir partneri olduğunu belirterek, “Türkiye ile Avrupa Konseyi’nin temel değerlerini paylaşıyoruz, Avrupa Konseyi’nin tüm üye devletleri bu değerlerden sorumludur” dedi.

ABD Başkanı Trump, NATO’yu karıştırdı… Para kavgası
ABD Başkanı Donald Trump, Brüksel’de dün sona eren NATO zirvesine ‘para kavgasıyla’ damga vurdu. Başta Almanya olmak üzere zengin NATO ülkelerini savunma harcamalarını yüzde 2’ye çıkarmadıkları için yerden yere vuran Trump, bir soru üzerine “Kongre’nin onayı olmadan NATO’dan çıkabilirim, ama buna gerek yok” dedi.

Türkiye’den NATO’ya üç yeni katkı
Türkiye’nin Rusya ile yaptığı anlaşmalar üzerine yeniden gündeme gelen “NATO’dan uzaklaşıyor mu” tartışmaları sürerken, Ankara, İttifak’a yeni katkılarda bulunmaya hazırlanıyor. NATO’nun Kamu Diplomasisinden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Büyükelçi Tacan İldem, Türkiye’nin NATO’ya katkılarının artacağını belirterek, İttifak’ın yeni komuta yapısı için Ankara’nın da önerilerde bulunduğunu söyledi. İldem, NATO’nun kara unsuru komutanlığı yeniden oluşturulurken İstanbul’daki kolordunun bu yapıya tahsis edilmesinin önerildiğini belirtti.

Bu arkeolojik kazı tarihi yenileyecek
ÇİN’de bir arkeolojik kazıda bulunan taş aletler, ilk insan topluluklarının Afrika’dan Asya kıtasına sanılandan çok daha önce gittiğini ortaya koyabilir.

Üç boyutlu erken teşhis
Yeni Zelanda’da geliştirilen ilk üç boyutlu ve renkli röntgen cihazı sayesinde, kanser ve kemik hastalıklarının çok daha erken ve doğru teşhisi mümkün olacak.

Aksesuvar yok ama iddia çok
İSPANYA’nın başkenti Madrid’deki Mercedes Benz Moda Haftası sona erdi.

Yükseklik korkusu için ‘sanal’ tedavi
İNGİLTERE’de Oxford Üniversitesi’nde yükseklik korkusu sanal gerçeklik teknolojisi ile tedavi edildi.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply