Hangisi Çanakkale Boğazı'na Osmanlı Devleti zamanında verilen adlardan biridir?

0

Hangisi Çanakkale Boğazı'na Osmanlı Devleti zamanında verilen adlardan biridir?

Hangisi Çanakkale Boğazına Osmanlı Devleti zamanında verilen adlardan biridir sorusu bu akşam ATV ekranlarının ilgiyle takip edilen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İsterde yarışmacıya yöneltildi. Pazartesi ve cumartesi günleri izleyici karşısına çıkan yarışmada, yarışmaya sorulan bu soru…

Hangisi Çanakkale Boğazına Osmanlı Devleti zamanından verilen adlardan biridir sorusu bu akşam ATV ekranlarının ilgiyle takip edilen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İsterde yarışmacıya yöneltildi. Pazartesi ve cumartesi günleri izleyici karşısına çıkan yarışmada, yarışmaya sorulan bu soru izleyiciler merak ediliyor. Peki, merakla araştırılan bu sorunun yanıtı ne?
İşte merakla araştırılan o sorunun şıkları ve cevabı Hangisi Çanakkale Boğazına Osmanlı Devleti zamanından verilen adlardan biridir sorusu Kim Milyoner Olmak İsterin yeni bölümüne damgasını vuran sorulardan oldu. Dünyanın ve Türkiyenin en çok kazandıran yarışma programında sorulan soru özellikle bu saatlerde izleyiciler tarafından merakla araştırılmaya başlandı. İşte o soru, şıkları ve cevabı KİM MİLYONER OLMAK İSTERDE DİKKAT ÇEKEN SORU Soru: Hangisi Çanakkale Boğazına Osmanlı Devleti zamanından verilen adlardan biridir?
A: Ege Boğazı
B: Akdeniz Boğazı
C: Marmara Boğazı
D: Karadeniz Boğazı Doğru cevap:
B: Akdeniz Boğazı

Share.

Leave A Reply