Huawei P30 öncesi sürpriz telefon ortaya çıktı!

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Huawei P30 öncesi sürpriz telefon ortaya çıktı!

Çinli telefon üreticisi Huaweinin uzun süredir iki ekranlı bir telefon modeli üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Peki iki ekranlı telefon nasıl görünüyor? İkinci ekran ne işe yarayacak?

Gözler 26 Mart tarihine, Huawei P30 lansmanına çevrilmişken, Çinli şirketten sürpriz bir adım geldi. Huawei, çift ekranlı yeni bir telefon üzerinde çalışıyor. Şirketin aldığı yeni bir patent ile ortaya çıkan çift ekranlı telefon modeli, telefon pazarına yeni bir soluk getirebilir. Halihazırda ZTE ve Vivonun çift ekranlı telefon modelleri satışa sunulmuş durumda; ancak Huawei gibi küresel ölçekte yüksek satış hacimlerine ulaşan bir şirketin de böylesi bir telefon yapması önemli bir gelişme.Cihazın patent görüntülerine baktığımızda arka yüzünde üçlü kamera kurulumu dikkat çekiyor. Kameraların hemen alt kısmında ise ikinci ekran göze çarpıyor. Ancak ufak bir ekrandan söz ediyoruz; yani ana ekranda olduğu gibi her şeyi rahatça görüntüleyebileceğimiz bir ekran değil.Ön ekrana geldiğimizde ise ince de olsa çerçeve yapısının korunduğu görülüyor. Diğer yandan ön kamera yapısı da su damlası çentik tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. İkinci ekranın daha çok bildirim merkezi olarak kullanılacağı düşünülürken, patent hakkında yeni detaylar ilerleyen haftalarda ortaya çıkacak gibi görünüyor. Xiaomi Redmi Note 7’yi inceledikÇinli telefon üreticisi Xiaomi’nin yeni oyuncağı Xiaomi Redmi Note 7, Mobil Dünya Kongresi’nde dikkat çeken telefonlardan biri oldu.Hürriyet Teknoloji Editörü Selim Öztürk Barselona'dan bildiriyor.daha fazla video için

Huawei P30 öncesi sürpriz telefon ortaya çıktı!
Çinli telefon üreticisi Huaweinin uzun süredir iki ekranlı bir telefon modeli üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Peki iki ekranlı telefon nasıl görünüyor? İkinci ekran ne işe yarayacak?

Google Pixel 4 geliyor! İşte böyle görünüyor
Googleın bu yıl Google i/o etkinliğinde ilk kez dünyayla paylaşması beklenen yeni telefonları Google Pixel 4 ve Google Pixel 4 XL için geri sayım sürüyor. Diğer yandan yeni telefonun tasarımının nasıl olacağı da belli oldu.

Pentagondan Googlea Çin tepkisi
ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan ve ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford, Google şirketinin ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) ile iş yapmak istemediğini ancak Çin hükümeti ve ordusuna dolaylı olarak katkı sağlayan projelerde yer aldığını belirterek, şirketi eleştirdi.

Çin yapay zeka araştırmalarında ABDyi geride bırakma yolunda
Çin, yapay zeka alanında dünyada en fazla atıf alan makale sayısı bakımından ABD ile farkı giderek kapatıyor.

Soyuz MS 12 uzaya fırlatıldı
Soyuz MS 12 uzay aracı, Baykonur Uzay Üssünden Uluslararası Uzay İstasyonuna fırlatıldı.

Dünya Pi sayısı rekorunu Google çalışanı kırdı
Dünya Pi sayısı rekoru, sayının 31,4 trilyon basamaklı halini hesaplamayı başaran Google çalışanı Emma Haruka Iwao tarafından kırıldı.

Kadın girişimci ve yatırımcılar bir araya geldi
StartersHub, ev sahipliği yaptığı Kadın Girişimciliği Etkinliği ile girişim ekosisteminin öncü kadın girişimci ve yatırımcılarını bir araya getirdi.

Selçuk Bayraktar: SİHAlarda yerlilik oranı yüzde 93
T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “SİHAlarda yerlilik oranı yüzde 93. Bütün kritik sistemleri biz yapıyoruz. Bu çok yüksek bir oran. Dünyada böyle bir üretim modeli pek yok.” dedi.

Siber alemin muhafızları: Beyaz şapkalı hackerlar
Beyaz şapkalı hackerlar, Türkiyenin enerji tesislerinden bankalarına, dev şirketlerinden kamu kurumlarına kadar stratejik yerlerini “siber korsanlar”dan koruyarak adeta “siber alem muhafızlığı” yapıyor.

Evrenin uzak noktasında 83 gök ada keşfedildi
Gök bilimciler, evrenin uzak noktasında enerjilerini süper kütleli kara deliklerden alan 83 gök ada keşfetti.

Huawei Nova 4e özellikleri açıklandı! Fiyatı şaşırttı
Çinli Huaweinin uzun zamandır sır gibi sakladığı yeni telefonu Huawei Nova 4enin özellikleri ve fiyatı daha tanıtılmadan belli oldu.

İndeks Bilgisayar’dan 2018 yılında 122 milyon TL net kâr
200’den fazla dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapan İndeks Bilgisayar, 2018 mali sonuçlarını ve 2019 yılı hedeflerini açıkladı. İndeks Bilgisayar, 2018 yılını 122 milyon TL net kâr ile geride bıraktı.

Kapsamlı bir inceleme: Alcatel 5V
Üst segment telefonlar her ne kadar en yeni teknolojileri sunuyor olsa da, fiyat bazında bakıldığında Türkiyede bu telefonların ulaşılabilirliği biraz güç görünüyor. Bu paralelde orta segment ürünlere olan ilgilinin oldukça yüksek olduğu ülkemizde geçtiğimiz haftalarda satışa sunulan Alcatel 5V, dikkat çeken özelliklere sahip.

Twittera kamera güncellemesi geliyor
Twitter, kamerasına yapacağı önemli bir güncellemenin detaylarını dünyayla paylaştı. Şirket, kullanıcıların tweetlerine daha kolay bir şekilde anlık video ve fotoğraf eklenmesini mümkün kılmak için bakın ne yenilikler yapıyor?

Huawei fiyatları aşağı çekiyor! Son tarih 15 Nisan…
Çinli telefon üreticisi Huawei, başlattığı yeni bir kampanya kapsamında ekran onarımını yüzde 40 indirimle yapmaya başladı. 15 Martta başlayacak olan ve 15 Nisana kadar sürmesi beklenen kampanya, şirketin yeni nesil tüm telefonlarını kapsıyor.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply