İran Dışişleri Sözcüsünden Pompeo açıklaması

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İran Dışişleri Sözcüsünden Pompeo açıklaması

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kasımi, ABD Dışişleri Bakanı Pompeonun bölge ülkelerine gerçekleştirdiği ziyaretin iyi niyetli olmadığını söyledi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, başkent Tahrandaki Dışişleri Bakanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeonun bölgedeki ziyaretlerine ilişkin bir soruya, Pompeonun girişimleri iyi niyetli değil. Onlar bölgede gerginlik ve kaos istiyorlar. Onlar Kudüs işgalcisi rejimi (İsrail) destekliyor, İslam ülkelerinin altını oyuyorlar. Pompeo bu gezisiyle İrana olan düşmanlığı yaygınlaştırmaya çalışıyor. dedi.ABDnin İrana yönelik yaptırımlarına karşı Avrupa Birliği (AB) tarafından geliştirilen özel ödeme mekanizmasıyla ilgili bir soru üzerine Kasımi, AB ülkelerinin ABDnin baskılarına direnemediğini yineleyerek, AB, SPV (Special Purpose Vehicle-Özel Amaçlı Araç) sistemini yürürlüğe koymakla ilgili bir alt yapıya sahip değil. ABDnin şiddetli baskısı var. ABD, SPVnin uygulamaya geçmemesi için elinden geleni yapıyor. ifadelerini kullandı.ABnin İrana yönelik yaptırım kararına ilişkin ise Kasımi, ülkesinin mütekabiliyet hakkının mahfuz olduğunu belirterek, Avrupa ülkelerinin bu girişimi yanlıştır. İranın mütekabiliyet hakkı mahfuzdur. Bu girişimi asla cevapsız bırakmayacağız. diye konuştu.Avrupa Birliği, geçen hafta, Avrupa topraklarında suikast planladığı gerekçesiyle İran istihbarat servisine yaptırım uygulama kararı almıştı.

İran Dışişleri Sözcüsünden Pompeo açıklaması
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kasımi, ABD Dışişleri Bakanı Pompeonun bölge ülkelerine gerçekleştirdiği ziyaretin iyi niyetli olmadığını söyledi.

Firari militan Battisti 38 yıl sonra İtalyada
Güney Amerika ülkesi Bolivyada yakalanan 64 yaşındaki Battisti, hemen çıkarılan iade kararıyla Interpol görevlileri eşliğinde özel bir uçakla Romadaki Ciampino Havalimanına getirildi.

Mayden kritik Brexit oylaması öncesi uyarı
Stoke-on-Trent kentinde bir fabrika ziyaretinde konuşan May, “Son birkaç haftada gördüğümüz üzere Brexiti ertelemek, hatta durdurmak isteyenler var ve bu amaç için her aracı kullanıyorlar.” dedi.

ABden İngiltereye Brexit güvencesi
İngiliz parlamentosu, hükümetin AB ile uzlaştığı Brexit ayrılık anlaşmasını yarın oylamaya hazırlanırken, AB Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker ve AB Konsey Başkanı Donald Tuskun İngiltere Başbakanı Theresa Maye gönderdikleri mektup yayımlandı.

“İranın ilk operasyonel uydusu günlük bilgi aktaracak”
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, birkaç gün içinde uzaya fırlatacakları İranın ilk operasyonel uydusu Peyamın günlük bilgi aktaracağını söyledi.

Yunanistanda hükümete destek açıklamaları ANELi böldü
Yunanistanda, hükümetten çekileceklerini açıklayan ve Savunma Bakanlığından istifa eden Bağımsız Yunanlar (ANEL) Partisi Başkanı Panos Kammenos, sosyal medya hesabından Turizm Bakanı Elena Kounduranın partiden ihraç edildiğini duyurdu.

İngilterede Brexit oylaması için kritik gün
İngiliz parlamentosu hükümetin AB ile vardığı Brexit anlaşmasını yarın oylayacak.

Venezuela ile Çorum arasında altın köprüsü
Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Tareck Zaidan El Aissami Maddahın Türkiyeye yapacağı ziyaret kapsamında Çorumdaki altın rafinerisini de ziyaret edeceği bildirildi.

APden İngiltereye Brexitten vazgeçin çağrısı
Avrupa Parlamentosunun (AP) 129 üyesi, Brexit anlaşmasının İngiliz Parlamentosunda oylanmasından bir gün önce, İngiliz halkına hitaben açık bir mektup yayımladı.

İsveç binlerce FETÖ’cüye oturma ve çalışma izni verdi
İsveç, 15 Temmuz’dan sonra kaçan çok sayıda FETÖ üyesine oturma ve çalışma izni verdi.

Son dakika… Trumpın skandal tweetinin ardından Pompeodan ilk açıklama
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Başkan Donald Trumpın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Türkiyeye yönelik ifadeleriyle “yaptırımları” kastetmiş olabileceğini ancak bunu Başkanın kendisine sorulması gerektiğini söyledi.

Aşk Çeşmesi’ndeki madeni paralar belediye ile kiliseyi karşı karşıya getirdi
İtalyanın başkenti Romadaki en turistik mekanlardan biri olan Aşk Çeşmesine atılan madeni paralar, belediye ile Katolik Kilisesine ait bir yardım kuruluşu arasında gerilime neden oldu.

16 bin dolarlık biletleri yanlışlıkla bin 512 dolara sattı
Hong Kong merkezli uluslararası havayolu şirketi Cathay Pacific, iki hafta içinde ikinci kez business class biletlerini yanlışlıkla ekonomi sınıfı fiyatından sattı.

İrandan önemli Taliban açıklaması
İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Haşmetullah Felahetpişe, İranın terör örgütü DEAŞa karşı Taliban ile iş birliği yapması gerektiğini belirtti.

Teksas Konfederasyon levhasını meclis duvarından kaldırdı
ABDnin Teksas eyaletinde üzerinde Amerikan İç Savaşının sebebinin ırkçılık olmadığını savunan ifadelerin yazılı olduğu pirinç levhanın eyalet meclisinden kaldırıldığı bildirildi.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply