Katar bu yıl Suriyeye 100 milyon dolar yardımda bulundu

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Katar bu yıl Suriyeye 100 milyon dolar yardımda bulundu

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Suriye halkının sıkıntılarını hafifletmek için bu yıl 100 milyon dolar yardımda bulunduklarını belirtti.

Katar, Suriye halkının sıkıntılarını hafifletmek için bu yıl 100 milyon dolar yardımda bulunduğunu açıkladı.Brükselde Avrupa Birliği (AB) ve Birleşmiş Milletler (BM) tarafından düzenlenen Suriyenin ve Bölgenin Geleceğinin Desteklenmesi konferansında konuşan Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, ülkesinin kriz başladığından bu yana Suriye halkının ihtiyaçlarını karşılamak için yardımlarda bulunduğunu ve bu kapsamda düzenlenen donör toplantılarında verdiği tüm sözleri yerine getirdiğini söyledi. Katar, 8 yıl boyunca donör ülkeler, uluslararası ajanslar ve ilgili BM kurumlarıyla koordineli şekilde yaklaşık 2 milyar dolar yardımda bulundu. diyen Bin Abdurrahman Al Sani, Suriye halkının sıkıntılarını hafifletmek için bu yıl 100 milyon dolarlık yardım yaptıklarını kaydetti. Katarlı Bakan ayrıca Suriyede işlenen savaş ve insanlık suçlarının sorumlularının adalet önüne çıkarılması için uluslararası topluma harekete geçme çağrısında bulundu. SURİYE KONFERANSI Suriyede yüz binlerce kişinin hayatını kaybettiği, milyonlarca kişinin mülteci konumuna düştüğü ve yerinden edildiği iç savaş 8 yılını geride bıraktı. Brükselde BM ve AB öncülüğünde 12-14 Mart tarihlerinde düzenlenen Suriye ve Bölgenin Geleceğinin Desteklenmesi konferansına 50den fazla ülkeden yaklaşık 80 temsilci katıldı.

Katar bu yıl Suriyeye 100 milyon dolar yardımda bulundu
Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Suriye halkının sıkıntılarını hafifletmek için bu yıl 100 milyon dolar yardımda bulunduklarını belirtti.

Gelir Vergisinde önemli değişiklik
Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Gelir Vergisi Genel Tebliği Resmi Gazetede yayımlandı. Pilotlar, kabin memurları, iş yeri açmaksızın internet üzerinden satış yapan ve tazminatlara ilişkin bazı istisnalar ve değişiklikler getirildi.

Yerli otomobil elektrikli ve otonom olacak
Türkiye Otomobili Girişim Grubu Üst Yöneticisi Mehmet Gürcan Karakaş “2022nin ortasında dış dünyadaki araçlar yavaş yavaş piyasaya girmeye başladığında biz de elektrikli aracımızı piyasaya sürmeye başlayacağız. Ve buradaki araç 3üncü seviyeye hazır otonom bir araç olacak” dedi.

Bakan Dönmez: Kadın güçlü olursa Türkiye güçlü olur
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Türkiyeye Enerji Veren Kadınlar” töreninde konuştu.

Bakan Albayrak: Bakış açımızı değiştirelim
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Türkiyeye Enerji Veren Kadınlar” ödül töreninde konuştu. “En ağır emanetleri hakkıyla taşıyan kadınlarımıza lütfen bakış açımızı değiştirelim.” diyen Albayrak, “Beylerimize sesleniyorum; Saçlarının teli için dünyayı vereceğimiz çocuklarımızı, kadınlarımıza emanet ederken şirketlerimizdeki hangi poziyonu hangi mevkiyi kadınlarımıza emanet etmekten çekiniyorsunuz? Beyler kadın meselesine ehliyet penceresinden de bakmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Bakan Albayraktan Kağıthane paylaşımı
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İstanbulda Kağıthanede AK Parti Kağıthane Belediye Başkan adayı Mevlüt Öztekin ve iş insanlarıyla bir araya geldi.

Son dakika… Moodysten Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbankla ilgili açıklama
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türk hükümetinin kamu kurumlarının Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbankta tuttukları mevduatlara faiz sınırını düşürmesinin fonlama maliyetini aşağıya çekeceği nedeniyle bu bankaların kredi notları için “pozitif” olduğunu bildirdi.

İstanbulun en büyük millet kıraathanesi açıldı
İstanbul Başakşehirde bulunan millet kıraathanesi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğanın katılımıyla açıldı.

OPECin üretimi şubatta azaldı
OPECin ham petrol üretimi şubatta bir önceki aya göre günlük 221 bin varil azalışla 30 milyon 550 bin varile geriledi.

Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttı
BDDK verilerine göre, bankacılık sektörünün kredi hacmi 8 Mart itibarıyla 2 trilyon 433 milyar 100 milyon lira oldu.

Yaşam kalitesi en çok yükselen üçüncü şehir İstanbul
Mercer beş kıtada 231 şehri kapsayan küresel araştırması ‘Yaşam Kalitesi Araştırması’ sonuçlarını açıkladı. Bu sene dünyanın yaşam kalitesi en yüksek şehri yine Viyana oldu. İstanbul ise, bu sene en çok yükseliş gösteren şehirler arasında üçüncü sırada yer alıyor. Bağdat hala son sırada yer almasına rağmen hem güvenlik hem sağlık hizmetleri açısından ciddi iyileşme kaydettiği görülüyor.

Merkez seçildi! O ilçedeki arazilere talep yağdı
Türkiyenin kenevir üretim merkezi belirlenen Samsunun Vezirköprü ilçesinde tarım arazilerine ilgi arttı. 

“Bebek pudrası” davasında tazminat kararı
Amerikan kozmetik şirketi, ürettiği bebek pudrasının kansere neden olduğu iddiasıyla açılan davada 29 milyon dolar tazminat cezasına çarptırıldı.

Kanatlı et sektörüne 50 milyon TLlik destek
Tarım ve Orman Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, Malatya’da kanatlı et sektörüne 50 milyon TLlik destek verildi. Desteğin onaylamasında emeği geçen tüm siyasi ve bürokratlara Kanatlı Et Üreticileri Birliği tarafından teşekkür yemeği verildi.

Apple yapay zeka startupı Laserlikeı satın aldı
ABD merkezli teknoloji devi Apple, eski Google mühendislerinin kurduğu makine öğrenimi startupı Laserlikeı satın aldı.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply