Kavakta İlk Adımım Bilime projesi

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kavakta İlk Adımım Bilime projesi

Kavak ilçesinde, Rıdvan Çelikel Fen Lisesi ile Yaşar Doğu İlkokulu Müdürlüğü işbirliğinde İlk Adımım Bilime projesi hazırlandı.

Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Cumhur Tosun, proje sorumlusunun Rıdvan Çelikel Fen Lisesi İngilizce öğretmeni Ahmet Yavaş olduğunu, Bir adım önce atıyoruz sloganıyla uygulamaya konulan projenin ilkinin Yaşar Doğu İlkokulu birinci sınıf ve Rıdvan Çelikel Fen Lisesi 12. sınıfından bir grup öğrencilerin katılımı ile fizik öğretmeni Fatma Torun tarafından fizik laboratuvarında gerçekleştirildiğini söyledi.Tosun, Projedeki amacımız, öğrencilerin, kendilerini keşfetmelerine destek olmak, erken yaşta bilimle tanışmalarını sağlamak, robotik ve kodlama gibi geleceğe yön verecek alanlarla tanışmasını sağlamak, hayal güçlerini  genişletip gelecek hayallerini şekillendirmesini sağlamaktır. dedi.Fizik öğretmeni Fatma Torun ise,Okulumuzun fizik laboratuvarında proje kapsamında çalışmalar yaptık. Bir ilkokul öğrencisinin şimşek nasıl meydana geliyor sorusunu, tatbikatla göstererek anlattım. Laboratuvar çalışmalarımızdan olumlu sonuç aldıklarını söylediler. diye konuştu.Projeden sorumlu Yavaş ise, proje uygulamasının 2018-2019 eğitim-öğretim yılı süresince 4 ayrı aşama halinde yürütüleceğini belirterek, ilkokul ve fen lisesi öğrencilerinin, öğretmenleri rehberliğinde gelişimlerini daha kapsayıcı bir şekilde sürdürebilmeleri için tüm bilimsel ve teknolojik eğitimlerin yanında müzik, sanat, sinema, oryantiring ve çeşitli spor etkinliklerine de katılacağını kaydetti.

Rocket Lab ilk ticari uydu fırlatışını yaptı
Yeni Zelandalı uzay mekiği ve roket üreticisi Rocket Lab şirketi, ilk kez yörüngeye uydu yerleştirmeyi başardı.

Kavakta “İlk Adımım Bilime” projesi
Kavak ilçesinde, Rıdvan Çelikel Fen Lisesi ile Yaşar Doğu İlkokulu Müdürlüğü işbirliğinde “İlk Adımım Bilime” projesi hazırlandı.

Genç mucitlerin Evrimi Avrupa arenasında
SAÜ öğrencileri, 100 kilometrede 40 kuruşluk elektrik tüketen geliştirdikleri elektrikli araçları “Evrim 4” ile Londrada düzenlenecek uluslararası maratonda Avrupa birinciliğine ulaşmayı hedefliyor.

Depremin binalardaki etkisini amortisörle azaltacaklar
Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim görevlileri, binalara uygulandığında depremin etkisini yarıya yarıya azaltması planlanan amortisör sistemi geliştirdi.

Kripto paraları 2019da neler bekliyor?
Geçen yılın sonunda fırtınalar estiren kripto para piyasası, 2018’in başından itibaren durağan seyrederken, uzmanlar yeni bir olumlu hareket için 2019’u işaret ediyor.

Cerrahi aletler “Kare Kod” takibinde
Hasta vücudunda malzeme unutma riskinin tamamen ortadan kalkması için “Kare Kod” uygulaması devreye girdi.

İşte haftanın en çok satan Steam oyunu
Dünyanın en büyük oyun platformu Steamda bir haftada en çok hangi oyun sattı dersiniz?

TİDER İçin İyilik Peşinde Koştu
“Adım Adım – İyilik Peşinde Koş” hareketine destek olan Procat, 40. Vodafone İstanbul Maratonu’na 2. kez katılarak; israf ve yoksullukla mücadeleye kaynak yaratmak için sivil toplum kuruluşu TİDER’in yanında yer aldı.

Huawei Mate 20 Pro Türkiyede! İşte fiyatı
Çinli teknoloji devi Huaweinin yeni telefonu Huawei Mate 20 Pronun satışına bugün Türkiyede başlandı. Peki cihazın özellikleri neler ve hangi fiyat etiketiyle satışa çıktı?

Kapsamlı bir inceleme: Call of Duty: Black Ops 4
Betayı oynadığımızda serinin küllerinden dirilemeyeceğini düşünmüştük. Çok yanılmışız..

Haksız fiyat artışlarına karşı “mobil şikayet sistemi” devrede
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, vatandaşların haksız fiyat artışlarına ilişkin başvurularını daha kolay ve hızlı yapabilecekleri “Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi Mobil Uygulaması”nın hayata geçirildiğini bildirdi.

Sendikalar çalışanlara çip takılmasına karşı
İngilterenin en büyük işveren örgütüyle işçi sendikaları federasyonu, şirketlerin çalışanlara çip taktırması uygulamasının yayılmasından endişe duyduğunu açıkladı.

Fortinet 2018in üçüncü çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı
Security Fabric Platformu, 2018in üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre faturalandırmalar, gelirler ve faaliyet kârında kaydedilen büyümeyi destekliyor.

İnternetten güvenli alışverişin 10 altın kuralı
Paynet, şirketler ve bireysel kullanıcıların internetten yapacağı alışverişlerde alabileceği önlemleri sıraladı. Online alışveriş, en hızlı ve tasarruflu alışveriş yöntemlerinden biri olmasına rağmen daha fazla dikkat gerektiriyor.

Galaxy Note 9lara yeni güncelleme geldi! Ne değişiyor?
Samsungun amiral telefonlarından Galaxy Note 9lara özel yeni bir güncelleme dağıtılmaya başladı. Peki yeni güncelleme beraberinde neleri değiştirecek, yeni neler sunacak?

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply