Kilogramın tanımı değişti (Elektrikle ölçülecek)

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kilogramın tanımı değişti (Elektrikle ölçülecek)

Bilim dünyasında yeni bir gelişme yaşandı. Pariste toplanan konferansla kilogramın tanımı değişti. Kilogramın standardı elektrik akımıyla belirlenecek.

Kilogramın tanımı değişti (Elektrikle ölçülecek)
Bilim dünyasında yeni bir gelişme yaşandı. Pariste toplanan konferansla kilogramın tanımı değişti. Kilogramın standardı elektrik akımıyla belirlenecek.

Nötron yıldızı çarpışmasından yeni nötron yıldızı çıktı
Bilim adamları geçen yıl kaydedilen dev nötron yıldızı çarpışmasının ardından kara delik değil, yeni nötron yıldızı ortaya çıktığını bildirdi.

UBER yasal mı yasak mı?
24 Haziran yerel seçimleri öncesinde bu tartışmaya aslında <a href=”https://www.ntv.com.tr/turkiye/cumhurbaskanierdoganuber-isi-bitti-artik-oyle-bir-sey-yok,DdxmWVnAuketEj9JfhzHUA” target=”_blank”>Recep Tayyip Erdoğan son noktayı koyarak “UBER diye bir şey yok” </a>demişti. UBER araçlarına polis ceza kesebiliyor. Ama bir taraftan da hala UBER uygulaması Türkiyede çalışıyor ve İstanbullular cep telefonu uygulamalarından çağırabiliyor. Peki UBER yasal mı yasak mı? Cevabını Lisanslı Taşımacılar Derneği Başkanı Metin Kayıhan Magriso verdi. (Hafta Biterken, NTV)

En parlak galaksi W2246-0526 komşularını yiyor
Evrendeki en parlak galaksi W2246-0526nın üç küçük komşusunun kütlesinin neredeyse yarısını söküp aldığı ortaya çıktı.

Zuckerberg, Facebookun yeni içerik filtreleme planını açıkladı
Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, sosyal ağdaki paylaşılan içerikler üzerinde daha fazla kontrol sağlayacak bir sistem oluşturmayı planladığını duyurdu.

İşte App Store’un “yerli plakalı” geliştiricileri
İstanbul, Türkiye’deki uygulama geliştiricileri için bir merkez ancak farklı şehirlerde de geliştirilen ve App Store’da kullanıcılarla buluşan birbirinden eğlenceli oyunlar ve hayatı kolaylaştıran uygulamalar var. App Store “Yerli Plaka” adlı hikayesinde bu uygulamalardan güzel bir seçki sunuyor.

Dijital Dünyadan 15 Kasım 2018
Sosyal medyasız yapamıyoruz. Sosyal medyaya önemli vakit ayırıyoruz. Bu durumun sağlığa etkisi üzerine çalışmalar yapılıyor. Son çalışmaya göre sosyal medyada, günde 30 dakika daha az vakit geçirilmesi, depresyona girme riskini ciddi oranda azaltıyor. Haberlerin ayrıntılarını Doğuş Yayın Grubu Dijital Medya Direktörü Can Birsay, NTVde anlattı.

Netflix ücretleri yarı yarıya düşüyor
Kullanıcılara İnternet üzerinden hizmet veren medya sağlayıcısı Netflix, üyelik ücretini yarı yarıya azaltmayı planlıyor.

Kaynak : Ntv

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply