Milli Piyangodan 5 bilen açıklaması

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milli Piyangodan 5 bilen açıklaması

Milli Piyango İdaresi (MPİ) Genel Müdürlüğünce, 5 Ocakta yapılan Sayısal Loto çekilişinde 5 bilen kişi sayısının bin 901 olmasına ilişkin iddialara yanıt verilerek, Önceki yıllarda da 4 kez bin 901den daha fazla sayıda 5 bilen kişi olmuştur. Ayrıca, …

MPİ Genel Müdürlüğünce, bazı haberlere konu olan 5 Ocaktaki Sayısal Loto çekilişinde 5 bilen kişi sayısına ilişkin açıklamada bulunuldu. Açıklamada, söz konusu çekilişte toplam 7 milyon 928 bin 168 kolon oyun oynandığı ve bin 390 farklı bayiden oynanan bin 878 bilete toplamda bin 901 adet 5 ikramiyesinin isabet ettiği aktarıldı.Önceki yıllarda 4 kez bin 901den daha fazla sayıda 5 bilen kişi olduğuna işaret edilen açıklamada, 4 Ekim 1997deki çekilişte 2 bin 543 kişi, 2 Ocak 1999 tarihli çekilişte 2 bin 533 kişi, 18 Eylül 2004 tarihli çekilişte 2 bin 509 kişi, 16 Ocak 1999 tarihli çekilişte 2 bin 427 kişinin 5 bildiği bildirildi.Açıklamada, Sayısal Lotonun 33 ayrı çekilişinde binden fazla kişinin 5 bildiğine dikkati çekilerek, şu ifadelere yer verildi:Şans oyunlarına ait çekilişler halkımıza ve medyaya açık olarak çekiliş heyeti tarafından ve noter gözetiminde gerçekleştirilmekte olup, çekilişlerin tamamı www.millipiyango.gov.tr adresinden canlı yayınlanmaktadır. Canlı yayını izleyemeyen vatandaşlarımızın ise arşiv kayıtlarından çekilişlerimizi her zaman izleyebilme imkanı bulunmaktadır.Açıklamada, 5 Ocak çekilişinde, 5 bilen biletlerin oynandığı iller ve bayi sayıları da aktarıldı.Buna göre, 77 ildeki bin 390 bayide 5 bilen biletler oynandı. Bu kapsamda 5 bilen biletlerin en fazla oynandığı yer 389 bayiyle İstanbul oldu. Bu ili, 140 ile İzmir, 118 bayiyle Ankara izledi.

Milli Piyangodan “5 bilen” açıklaması
Milli Piyango İdaresi (MPİ) Genel Müdürlüğünce, 5 Ocakta yapılan Sayısal Loto çekilişinde 5 bilen kişi sayısının bin 901 olmasına ilişkin iddialara yanıt verilerek, “Önceki yıllarda da 4 kez bin 901den daha fazla sayıda 5 bilen kişi olmuştur. Ayrıca, Sayısal Loto oyununun 33 ayrı çekilişinde binden fazla kişi 5 bilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

“ABD’ye ihracatta rekor yılı olacak”
Türkiye 2019 yılına ihracatta “atılım” parolasıyla girdi. 2018 yılını 168.1 milyar dolarlık ihracatla kapatan Türkiye’nin 2019 yılı ihracat hedefi 182 milyar dolar. Bu rakamı yakalamak için birçok ülkeyi hedef pazar listesine alan Ticaret Bakanlığı, ABD’yi de listenin başına yazmış durumda.

İngiliz ekonomisi hız kesti
İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi verilerine göre İngiltere’de Gayri Safi Yurtiçi Hasıla geçen yılın eylül, ekim, kasım aylarını kapsayan üç aylık dönemde yüzde 0,3 seviyesinde büyüme kaydetti

Hazır Beton Endeksi’ 2018 Aralık Ayı Raporu açıklandı
THBB, Hazır Beton Endeksi’ 2018 Aralık Ayı Raporu’nu açıkladı. Rapor, bütün endekslerin eşik değerin altında olması, inşaat ve bağlantılı sektörlerdeki durgunluğun devam ettiğine ve inşaat sektöründeki geriye gidişi durduracak planlı ve kapsayıcı bir modelin hayata geçirilmesi gerektiğine işaret etti.

Çin merkezli şirketten o iddialara yanıt
Çin merkezli araba üreticisi Geely, Almanyanın önde gelen araba üretim şirketi Daimlerden aldığı yüzde 9.7lik hissesinin yarısını bırakacağı yolundaki iddiaları yalanladı.

İlaç devinin CEOsu kan donduran iddiayı kabul etti
ABDdeki Insys Therapeutics ilaç firmasının eski CEOsu Michael L. Babich bağımlılık yapan ilacı doktorlara ve eczanelere reçetelendirmeleri için rüşvet verdiğini kabul etti.

Fed Başkanından görüşme açıklaması
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ABD başkanıyla görüşmeyen hiçbir Fed başkanının varlığında haberdar olmadığını söyledi ve henüz ABD Başkanı Donald Trumptan bir davet almadığını ekledi.

SON DAKİKA… Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurumdan plastik poşet genelgesi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum imzasıyla plastik poşet kullanımının azaltılması için yerel yönetimlere genelge gönderildi.

TCMB iki adet repo ihalesiyle piyasaya 80 milyar lira verdi
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), iki repo ihalesi ile piyasaya yaklaşık 80 milyar lira verdi.

Merkez Bankası beklenti anketi açıklandı! İşte yıl sonu dolar kuru beklentisi
Merkez Bankası’nın ‘Beklenti Anketi’ sonuçlarına göre, 2019 yıl sonu döviz kuru (ABD Doları/TL) beklentisi bu anket döneminde 6,18 TL oldu. Ayrıca 12 ay sonrası TÜFE beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 16,46 iken, bu anket döneminde yüzde 15,91e geriledi.

Yerli teknolojiye 14 milyon lira yatırım
ŞİRKETLERİN satış süreçlerini dijitalleştirmeye odaklanan yerli teknoloji ‘Proceed’ yazılımının yaratıcısı Proceed Labs hisselerinin yüzde 100’ü, küresel ön ödemeli kart pazarı liderlerinden Fransız Up Group tarafından satın alındı. 14 milyon TL değerindeki bu satışla Proceed yazılımı Up group’un faaliyet gösterdiği 19 ülkede kullanılmaya başlanacak.

Son dakika… Bakan Albayrak açıkladı: Köprü geçişleriyle ilgili iade süreci başladı
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Köprü geçiş ihlalleri nedeniyle kesilen idari cezalarda iade sürecini başlattık” dedi.

‘Mevcut para sisteminin sonuna geldik’
Dr. Artuğ Çetin, Türkiye’de çok gündem olmamasına karşın dünya genelinde paranın geleceği ile yoğun bir tartışmanın yaşandığına işaret etti. Mevcut durumdaki para sisteminin sonuna gelindiğine işaret eden Çetin, para hacminde merkez bankalarının payının yüzde 10’a gerilediğini söyledi.

FETÖ firarisi İsmail Çolak adliyeye getirildi
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında açılan bir davanın firari sanıklarından İsmail Çolak, adliyeye getirildi.

Ford, Avrupa’da binlerce işçi çıkaracak
Amerikan otomobil şirketi Ford, Avrupa’da binlerce işçi çıkaracağını açıkladı. Ayrıca Ford’un birkaç fabrikasını kapatması bekleniyor.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply