Pentagondan Googlea Çin tepkisi

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Pentagondan Googlea Çin tepkisi

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan ve ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford, Google şirketinin ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) ile iş yapmak istemediğini ancak Çin hükümeti ve ordusuna dolaylı olarak katkı sağlayan projelerde yer ald…

Shanahan, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford ve Savunma Bakanlığı Müsteşarı David Norquis ile Senato Silahlı Hizmetler Komitesinde, 2020 mali yılı savunma bütçesine ilişkin soruları yanıtladı. İnternet devi Googleın Çin ile iş yapmasını eleştiren Shanahan, firmanın ABD savunma projelerinden çekildiğini ve Pentagon ile çalışma konusunda isteksiz olduğunu kaydetti. Googleın Çinin özel sektöründe yaptığı işlerin Çin hükümeti ve ordusuna katkı sağladığını belirten Shanahan, Ticari işlerin askeri işlerle içe içe girmesi önemli burada. Ekonomilerinin 5 trilyon doları devletin sahip olduğu şirketlerin elinde. Dolayısıyla teknoloji sivil alanda geliştiriliyor ve askeri alana aktarılıyor. Aralarında doğrudan bir ilişki var. Sadece transfer de yok aynı zamanda ABD teknolojilerinin sistematik bir şekilde çalınması söz konusu ki bu da ortaya çıkan teknolojilerin daha hızlı geliştirilmesine neden oluyor. diye konuştu.Googlea bir tepki de Dunforddan Diğer taraftan Orgeneral Dunford da Googleın Çin ile çalışıp Pentagon ile çalışmak istememesine tepki gösterdi.Dunford, Googleın Çinde yaptığı işler dolaylı olarak Çin ordusuna yarıyor ve bu konuda çok açık oldum. Endüstri ortaklarımıza, Bakın biz iyi adamlarız, temsil ettiğimiz değerler ve sistem sizin büyümenize imkan sağlayacak ve bugüne kadar sağlamıştır diye açıklıyorum. ifadelerini kullandı. ABDli şirketlerin dolaylı olarak Çin ordusuna yaradığını bilerek Çinde iş yapmalarını kaygı ile izlediklerini belirten Orgeneral Dunford, Açıkçası dolaylı demek tam nitelemeyi karşılamayabilir. Çin ordusuna daha doğrudan katkı sağlıyor. değerlendirmesinde bulundu.Google, çalışanlarından gördüğü baskı ile Pentagonla yaptığı projelerin bir kısmının ölümcül sonuçları olduğu gerekçesiyle bu projelerin bazılarından çekilmek zorunda kalmıştı.Shanahana Boeing 737 Max sorusuABD Başkanı Donald Trumpın Meksika sınırına örülecek duvar için Pentagon bütçesinde fon ayrılması konusunun ağırlıkla ele alındığı oturumda Shanahana Boeing 737 Max uçaklarına ilişkin sorular da yöneltildi .Bir senatörün, bu uçaklara ilişkin Beyaz Saray veya Ulaştırma Bakanlığı ile görüşüp görüşmediğine ilişkin bir soruya Shanahan Hayır, 737 Maxlarla ilgili kimse ile konuşmadım. yanıtını verdi. Bu konuda herhangi bir brifing de almadığını belirten Shanahan, Etiyopyada düşen Boeing 737 Max uçağındaki arızaya yönelik bir soruşturma başlatılması fikrine ise olumlu baktığını dile getirdi.Eski Boeing çalışanı Shanahanın, ABDnin Boeing 737 Max uçaklarının uçuşlarının yasaklanması konusunda gecikmesinde etkisi olmuş olabileceği iddia ediliyordu.

Pentagondan Googlea Çin tepkisi
ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan ve ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford, Google şirketinin ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) ile iş yapmak istemediğini ancak Çin hükümeti ve ordusuna dolaylı olarak katkı sağlayan projelerde yer aldığını belirterek, şirketi eleştirdi.

Çin yapay zeka araştırmalarında ABDyi geride bırakma yolunda
Çin, yapay zeka alanında dünyada en fazla atıf alan makale sayısı bakımından ABD ile farkı giderek kapatıyor.

Soyuz MS 12 uzaya fırlatıldı
Soyuz MS 12 uzay aracı, Baykonur Uzay Üssünden Uluslararası Uzay İstasyonuna fırlatıldı.

Dünya Pi sayısı rekorunu Google çalışanı kırdı
Dünya Pi sayısı rekoru, sayının 31,4 trilyon basamaklı halini hesaplamayı başaran Google çalışanı Emma Haruka Iwao tarafından kırıldı.

Kadın girişimci ve yatırımcılar bir araya geldi
StartersHub, ev sahipliği yaptığı Kadın Girişimciliği Etkinliği ile girişim ekosisteminin öncü kadın girişimci ve yatırımcılarını bir araya getirdi.

Selçuk Bayraktar: SİHAlarda yerlilik oranı yüzde 93
T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “SİHAlarda yerlilik oranı yüzde 93. Bütün kritik sistemleri biz yapıyoruz. Bu çok yüksek bir oran. Dünyada böyle bir üretim modeli pek yok.” dedi.

Siber alemin muhafızları: Beyaz şapkalı hackerlar
Beyaz şapkalı hackerlar, Türkiyenin enerji tesislerinden bankalarına, dev şirketlerinden kamu kurumlarına kadar stratejik yerlerini “siber korsanlar”dan koruyarak adeta “siber alem muhafızlığı” yapıyor.

Evrenin uzak noktasında 83 gök ada keşfedildi
Gök bilimciler, evrenin uzak noktasında enerjilerini süper kütleli kara deliklerden alan 83 gök ada keşfetti.

Huawei Nova 4e özellikleri açıklandı! Fiyatı şaşırttı
Çinli Huaweinin uzun zamandır sır gibi sakladığı yeni telefonu Huawei Nova 4enin özellikleri ve fiyatı daha tanıtılmadan belli oldu.

İndeks Bilgisayar’dan 2018 yılında 122 milyon TL net kâr
200’den fazla dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapan İndeks Bilgisayar, 2018 mali sonuçlarını ve 2019 yılı hedeflerini açıkladı. İndeks Bilgisayar, 2018 yılını 122 milyon TL net kâr ile geride bıraktı.

Kapsamlı bir inceleme: Alcatel 5V
Üst segment telefonlar her ne kadar en yeni teknolojileri sunuyor olsa da, fiyat bazında bakıldığında Türkiyede bu telefonların ulaşılabilirliği biraz güç görünüyor. Bu paralelde orta segment ürünlere olan ilgilinin oldukça yüksek olduğu ülkemizde geçtiğimiz haftalarda satışa sunulan Alcatel 5V, dikkat çeken özelliklere sahip.

Twittera kamera güncellemesi geliyor
Twitter, kamerasına yapacağı önemli bir güncellemenin detaylarını dünyayla paylaştı. Şirket, kullanıcıların tweetlerine daha kolay bir şekilde anlık video ve fotoğraf eklenmesini mümkün kılmak için bakın ne yenilikler yapıyor?

Huawei fiyatları aşağı çekiyor! Son tarih 15 Nisan…
Çinli telefon üreticisi Huawei, başlattığı yeni bir kampanya kapsamında ekran onarımını yüzde 40 indirimle yapmaya başladı. 15 Martta başlayacak olan ve 15 Nisana kadar sürmesi beklenen kampanya, şirketin yeni nesil tüm telefonlarını kapsıyor.

Samsung Galaxy Note 10 geliyor: İşte belli olan ilk özelliği
Samsungun yaz aylarında duyurması beklenen yeni kalemli telefonu Galaxy Note 10, pek çok yeni teknolojiyi beraberinde getirecek. Galaxy Note 10, ayrıca 5Gli bir modelle de raflardaki yerini alacak.

e-Perakende sektörüyle ilgili çarpıcı araştırma
Teleperformance CX Lab tarafından gerçekleştirilen 2018 Global CX Araştırması, tüketicilerin e-Perakende sektörüne yönelik algısını ortaya koydu. Buna göre sektörün geneli için iyimser bir tablo çizmek mümkün.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply