Rezidansta asit izi

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Rezidansta asit izi

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin incelemeler devam ederken, dün çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Katar merkezli Al Jazeera televizyonu, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluk rezidansında asit ve başka kimyasalların izine rastlandığını duyurdu. Al Jazeera’ye isim vermeden konuşan bir savcılık kaynağı, Kaşıkçı’nın parçalanmış cesedinin, başkonsolosun rezidansındaki bir odada asitte eritildiğini aktardı. Kaynak, konsolosun konutundaki kuyuda yapılan incelemelerde hidroflorik asit ile başka kimyasalların izinin bulunduğunu kaydetti.KEMİĞİ ERİTEN BİR MADDEGüçlü eritme özelliğine sahip olan hidroflorik asidin, özellikle kemiğin erimesi konusunda etkili olduğu biliniyor. Türk emniyet güçlerinin konsolosluk rezidansını aramasına, Kaşıkçı’nın kaybolduğu 2 Ekim tarihinden iki hafta sonra izin verilmişti. Al Jazeera muhabiri Andrew Simmons, “Kaynağın ifadelerine göre öyle görünüyor ki, bu iki haftalık sürede cesedi ortadan kaldırmak için asit kullanılmış” dedi.Suudi Arabistan yönetimi, rezidansta ikâmet eden İstanbul Başkonsolosu Muhammed el Uteybi’yi, cinayetten sonra Riyad’a geri çekmişti. İstanbul Başsavcılığı, cesedi hâlâ bulunamayan Kaşıkçı’nın, konsolosluğa girdikten hemen sonra boğularak öldürüldüğünü ve cesedin parçalanarak yok edildiğini açıklamıştı.

Son dakika…3 büyükelçi merkeze alındı, 6 ülkeye büyükelçi atandı
Bazı büyükelçilerin merkeze alınması, bazı büyükelçiliklere de atama yapılmasına ilişkin karar Resmi Gazetede yayımlandı. Söz konusu kararlarla 3 büyükelçi merkeze alındı, 6 ülkeye büyükelçi atandı.

Son dakika… İbrahim Kalın ve İsrafil Kışla Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına atandı
Cumhurbaşkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığına ait atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlıklarına Doç. Dr. İbrahim Kalın ve İsrafil Kışla atandı. Kalına “Büyükelçi” unvanı verildi 

Yer Konya… Bir anda alevlere teslim oldu
Konyada uçuş ömrünü tamamladıktan sonra restoran ve kafeye dönüştürülen uçakta çıkan yangın, itfaiye ekiplerince güçlükle söndürüldü.

Sperm bağışına, bu yöntemi özendirene 5 yıl hapis
Meclis Sağlık Komisyonu’ndan geçen torba teklifte “sakıncalı hekim” düzenlemesinden sonra en çok tartışılan madde donasyon (bağışlanmış yumurta ve spermle çocuk yapma) yasağının genişletilmesi oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu: Ezan Arapça okunur
Türkçe ezan tartışmasını gündeme getiren CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, ‘kesin ihraç’ talebiyle disipline sevk edilirken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkçe ezan tartışmasını doğru bulmadığını belirtti. Kılıçdaroğlu, “Arapça ezan-Türkçe ezan tartışmasının bırakılması lazım. Arapça ezan İslam dinimizin bir değeridir. Dünyanın neresinde okunursa okunsun ezanın İslam’ın bir çağrısı olduğunu ifade eder ki dünyanın her yerinde de ezan Arapça okunur. Ve ezana saygı gösterilir” dedi. CHP’li olan, CHP’nin kararlarına ve politikalarına uymak zorundadır” diyen Kılıçdaroğlu, “İstediğim gibi hareket ederim derseniz o zaman partiden ayrılırsınız.” ifadelerini kullandı.

Görüntüleri paylaşan polis: Basiretsizlik oldu
Eski manken Filiz Aker’in öldürdüğü sunucu Vatan Şaşmaz’ın ceset görüntülerinin medyada yayınlanmasına ilişkin davada ifade veren polis memuru Faruk K., meşgul olduğunu göstermek için görüntüyü eşi Sibel K.’ye gönderdiğini söyledi. 7 yıla kadar hapsi istenen Faruk K., hâkimin “Her cinayeti eşinize gönderiyor musunuz?” sorusu üzerine “O gün bir basiretsizlik oldu” dedi. 3 yıla kadar hapsi istenen eşi Sibel K. ise “Suçlu benim. Ceza verecekseniz bana verin” dedi.

Cemal Kaşıkçının nişanlısı Hatice Cengiz: Yeterli kelime bulamıyorum
Suudi Arabistanın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz, “Kaşıkçının öldürüldükten sonra eritilerek yok edildiği” iddialarına ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Rezidansta asit izi
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin incelemeler devam ederken, dün çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Yunanistandan gerilimi tırmandıracak açıklama
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, “Türkiye, etkili ve kritik bir güç. Yunanistan, (Doğu Akdeniz) bölgede diğer ülkelerle birlikte bir enerji haritası yaratmak için şartları oluşturdu. Türkiye karar vermeli.” dedi. Çipras, Türkiyenin savaş sebebi sayacağını vurguladığı Yunanistanın karasularını kademeli olarak 6 milden 12 mile çıkarma planı için ise “haklarını” kullanacaklarını belirterek “strateji değil sadece taktiği değiştirmeye karar verdim” ifadelerini kullandı.

Milli muharip uçağında yerli motor
Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB), milli muharip uçağı TF-X’in motor geliştirme süreci için TRMotor ile sözleşme imzaladı.

Dünyadan TBMM’ye doktor mektubu
TBMM Sağlık Komisyonu, 15 saat süren ve sabah 07.00’ye karşı tamamlanan son çalışma gününde torba teklifi eklemelerle dün kabul etti ve teklif 44 maddeye çıktı. ‘Sakıncalı’ olduğu iddia edilen doktorlara çalışma sınırlaması getiren maddelere Türk Tabipleri Birliği’nin yanı sıra Dünya ve Avrupa tabiplerinden de tepki geldi.

Kaşıkçı yorumu: Resmi kaynaklardan habersiz işlenemez
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin resmi makamlardan habersiz işlenemeyeceğini vurguladı.

Erdoğan: Binalar yükseldi gönüller çölleşti
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, şehirleşme konusunda uyarılarda bulunarak, “Murat, dikkat et. Dikey mimari yok, yatay mimari. Son iki asırda sadece siyasi ve askeri üstünlüğümüzü değil şehirlerimizin maalesef ruhunu da kaybettik. Binalar yükseldi fakat gönüllerimiz çoraklaştı, çölleşti” dedi. Erdoğan Dünya Şehircilik Günü kapsamında AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısı’nda özetle şunları söyledi:

Trans Onur Haftası’nda yürüyenlere yakalama kararı
Taksim’de 25 Haziran 2017’de 8’incisi düzenlenmek istenen ve Beyoğlu Kaymakamlığı’nca izin verilmeyen 8’inci Trans Onur Haftası Programı’na katıldıkları gerekçesi ile yargılanan 6 kişi hakkında savunmalarının alınması için yakalama kararı çıkartıldı.

Önce Şanlıurfa sonra Sakaryada ele geçirildi… Değeri dudak uçuklattı
Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir araç içerisinden piyasa değeri yaklaşık 2 milyon TL olan metamfetamin uyuşturucu maddesi ele geçirdi. Öte yandan, öğle saatlerinde de Şanlıurfa otoban girişinde durdurulan bir kamyonda yapılan aramada 4 kilo 50 gram metamfetamin maddesi bulunmuştu.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply