Son dakika… Trumpın damadı Kushnerden Filistine gözdağı

0

Son dakika… Trumpın damadı Kushnerden Filistine gözdağı

ABD Başkanı Trumpın damadı ve başdanışmanı Jared Kushner, İsrail ve Filistinlilerin, Trumpın barış planı üzerinde anlaşmaya varmak zorunda olduğunu söyledi.

Ayrıntılar geliyor…

Son dakika… Trumpın damadı Kushnerden Filistine gözdağı
ABD Başkanı Trumpın damadı ve başdanışmanı Jared Kushner, İsrail ve Filistinlilerin, Trumpın barış planı üzerinde anlaşmaya varmak zorunda olduğunu söyledi.

NASA Mars keşif aracı Opportunityye veda etti
ABD Havacılık ve Uzay Ajansı NASA, 15 yıldır Mars yüzeyinde keşif faaliyeti yürüten gezgin uzay aracı Opportunitynin araştırma misyonunu sonlandırdığını duyurdu.

SSCByi yıkıma sürükleyen direnişin üzerinden 30 yıl geçti
Dönemi itibarıyla Batının en büyük endişe kaynağı olan Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliğinin (SSCB), 24 Aralık 1979da Afganistanı işgal etmesinin ardından 10 yıl süren direniş sonucunda büyük bir hezimetle ülkeden çekilmesinin üzerinden 30 yıl geçti.

Pompeo: İran ile yüzleşmeden Orta Doğuda barış mümkün değil
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İranın izlediği politikaların Ortadoğudaki problemlerin temel kaynağı olduğunu iddia ederek “İran ile yüzleşmeden Orta Doğuda barış ve güvenlik sağlanamaz.” dedi.

ABDnin Venezuelaya insani yardımı provokasyon
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABDnin Venezuelaya yaptığı insani yardıma ilişkin, “ABD insani yardım adı altında ülkede istikrarsızlık yaratarak darbe düzenlemek derdindedir. Benzer senaryolar başka ülkelerde de yaşandı. Bu bir provokasyondur.” dedi.

Alkollü halde kaza yapan kadın hakim gözaltına alındı
ABD’de alkollü halde araç sürerken kaza yapan kadın hakim, polis tarafından gözaltına alındı.

Son dakika… Rusyadan ABD yaptırımlarıyla ilgili açıklama
Kremlin yönetimi, ekonomiyi ABD yaptırımlarına adapte ettiklerini ve tüm yaptırımlara rağmen büyümeyi sürdürdüklerini açıkladı

Endonezyada “Sevgililer Günü kutlamayın” çağrısı
Endonezyanın Bogor bölgesinde, “Sevgililer Günü kutlamayın” çağrısı yapıldı.

Irakın ABD askeri varlığına karşı tutumu sertleşiyor
Irakta askeri varlığını yeniden güçlendirmek isteyen ABDye karşı Bağdat yönetimi daha sert bir tutum sergilemeye başladı. Başbakan Abdulmehdi, ülkede yabancı askeri üs istemediklerini ABDye iletti.

Türkiye evlenme oranında 26 AB ülkesini geçti
Türkiyede evlenme oranı, Avrupa Birliği (AB) üyesi 26 ülkeyi geride bıraktı.

Ruhani: Bölgedeki terörün kaynağı ABD ve İsraildir
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Türkiye-İran-Rusya arasında düzenlenecek Suriye konulu zirve için Rusyanın Soçi kentine hareketinden önce Tahran Mehrabad Havalimanında gazetecilere yaptığı açıklamada, dün akşam Sistan-Beluçistan eyaletinde 27 İran askerinin öldüğü intihar saldırısı, Suriyedeki durum ve Astana süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusyada
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak “CAN” ile saat 11.20de Rusyanın Soçi kentine geldi.

Son dakika… Dışişlerinden Avusturyaya sert tepki
Dışişleri Bakanlığı Avusturya’da Sembol Yasası’nın yürürlüğe girmesi hakkında açıklamada bulundu.

Suudi Arabistan ABnin kararını esefle karşıladı
Suudi Arabistan, Avrupa Birliğinin (AB) kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadele standartlarına uymadığı için kara listeye alması karşısında üzüntü duyduğunu belirtti.

Almanyada terör örgütü PKKyla bağlantılı iki şirketin yasaklanması memnuniyet verici
Avrupa Türk İslam Birliği Genel Başkanı (ATİB) Durmuş Yıldırım, terör örgütü PKK ile bağlantılı Mezopotamya Yayınevi ve MIR Multimedya şirketinin faaliyetlerinin yasaklanmasını memnuniyet verici olarak nitelendirdi ancak bunun yeterli olmadığını belirtti.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Share.

Leave A Reply