‘Yağma’ suçu işlemekle suçlanan sanıklar beraat etti

0

‘Yağma’ suçu işlemekle suçlanan sanıklar beraat etti

‘Yağma’ suçu işlemekle suçlanan sanıklar beraat etti
İstanbul Kapalıçarşı’da altın döviz işi yapan 10 firmanın sahipleri, yargılandıkları ‘yağma’ suçundan beraat etti. Mahkeme kararında, sanıkların cezalandırılmasını gerektirecek delil olmadığına hükmetti.

ABD devini 26.5 milyar dolara satın aldı
ALMANYA merkezli T-Mobile telekomünikasyon sektöründe oyunu değiştirecek bir birleşmeye imza attı. ABDnin en büyük üçüncü cep telefonu operatörü T-Mobile olan dördüncü operatör Sprint birleşme kararı aldı. T-Mobilein, Sprint için ödeyeceği para ise 26.5 milyar dolar.

“TürkAkım başarıyla hayata geçiriliyor”
Rus enerji şirketi Gazpromun Başkanı Aleksey Miller, TürkAkım doğalgaz boru hattı projesinin deniz kısmındaki ilk hattının inşaatının tamamlandığını belirterek, “TürkAkım başarıyla hayata geçiriliyor. Birinci hattın tamamlanmasıyla önemli bir eşik aşılmış bulunuyor.” ifadesini kullandı.

1 liralık ekmeği 75 kuruşa satınca… İşte karar
Antalyada fırın ve marketlerde 1 lira olan ekmeği 75 kuruştan satarak haksız rekabete yol açtığı öne sürülen market işletmecisi hakkındaki dava karara bağlandı.

Nisan donları ceviz üretimini olumsuz etkiledi
Türkiyenin önemli ceviz üretim merkezlerinden Kırşehirin Kaman ilçesinde ceviz ağaçlarının yaklaşık yüzde 15i bu ay görülen don olayından olumsuz etkilendi.

Karpuzda verim arttı, fiyat düştü
Türkiyenin turfanda karpuz üretim merkezlerinden Adanada rekoltedeki artış sayesinde karpuzun kilogram fiyatı tarlada 1,5-2 liraya geriledi.

Kore ziyaretinde gündem yatırımlar
Kore Cumhuriyetinin Ankara Büyükelçisi Choi Hong-Ghi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Güney Koreye düzenleyeceği ziyaretin iki ülke arasındaki iş birliğini geliştireceğini belirterek, “Ziyarette önemli konu başlıkları, yatırımlar ve savunma sanayisi projelerindeki iş birlikleri olacak. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğanın büyük firmalarla birebir görüşme yapması planlanıyor.” dedi.

Galatasaray borsada da kazandırdı
Galatasaray hisseleri, hafta sonu Süper Ligde Beşiktaştan alınan 3 puanın ardından yeni haftaya yüzde 11,85 yükselişle başladı.

Merkez Bankası enflasyon beklentisini yükseltti
Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, yılsonu enflasyon tahminini büyük bölümü TL cinsi ithal fiyatlarından kaynaklı 0.5 puan artışla yüzde 8.4e revize etti ve maliye politikalarının enflasyonla mücadeleye verdiği desteğin devamının önemine dikkat çekti.

Seçimler büyümeyi çok olumsuz etkilemiyor
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yılın ilk çeyreğinde güçlü bir büyüme ivmesinin söz konusu olduğunu belirterek “Genelde seçimler büyümeyi çok olumsuz etkilemiyor” dedi.

Brent petrolün varili 73,42 dolar
Brent petrolün varil fiyatı, haftanın ilk işlem gününde uluslararası piyasalarda 73,42 dolardan işlem görüyor.

Enerji ithalatı martta yüzde 13,8 arttı
Türkiyenin enerji ithalatına ödediği tutar, mart ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 13,8 artarak 3 milyar 350 milyon 361 bin dolar oldu.

Defacto’da talep 3-4 Mayısta toplanacak
Giyim perakendeciliği alanında faaliyet gösteren Defactonun halka arzında hisse başına fiyat 12.5 ile 15 lira aralığında belirlenirken, talepler 3-4 Mayısta alınacak.

Ambalaj sektöründe 787 milyon dolarlık dış ticaret fazlası
Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD), Türkiye Ambalaj Sektörünün 2017 yılsonu ithalat ve ihracat rakamlarını açıkladı. Yılı yine dış ticaret açığı vermeden tamamlayan ambalaj sektörünün ihracatı 2017 yılında bir önceki seneye göre miktar ve değer olarak yüzde 8 arttı. Ambalaj sektörü 2017 yılında 787 milyon dolarlık dış ticaret fazlası verdi.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Share.

Leave A Reply