İran’a karşı yarım ton ‘belge’

0

İran’a karşı yarım ton ‘belge’

İran’a karşı yarım ton ‘belge’
İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, İran’ın nükleer anlaşmaya rağmen gizli nükleer silah faaliyetlerinde bulunduğunu öne sürdü.

ABDden flaş karar: Ana karargahlar lağvedildi
ABD öncülüğündeki Birleşik Görev Gücü Kara Operasyonunun Bağdattaki ana karargahlarının lağvedildiği belirtildi. Öte yandan ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Irakta terör örgütü DEAŞa yönelik yürüttüğü büyük askeri operasyonun sona erdiği bildirildi.

Rus basını duyurdu… Böyle görüntülendiler
Fransız askerler, terör örgütü YPG/PKK kontrolündeki Menbiçin sınırlarında nöbet tutarken görüntülendi. Menbiçe gelen 50 Fransız askerinin kuzeyde bir askeri üs kurduğu iddia edildi.

Turist kadın tacize uğrayınca böyle dayak attı!
ABDnin Colorado eyaletinde yaşayan Leanna Car, İrlandaya ziyaretinde korkunç bir deneyim yaşadı. Başkent Dublinde tacize uğrayan genç kadın yaşadıklarını ve tacizcisini nasıl dövdüğünü anlattı…

Reuters: İsrail İran ile ilgili önemli bir gelişme duyuracak
Reutersın haberinde, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahunun bu akşam İranla 2015 yılında imzalanan nükleer anlaşmaya ilişkin önemli bir açıklama yapacağı ifade edildi. 

ABD: Rusya birliklerini geri çeksin
ABDnin Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Wess Mitchell, Rusyayı, Gürcistandaki silahlı kuvvetlerini çekmeye davet etti.

Sahte beş yıldızlı yorumlar internette alınıp satılıyor
BBCnin yürüttüğü bir araştırma, ürün veya hizmet incelemeleri için sahte olumlu yorumların internette alınıp satıldığını ortaya koydu.

24 Haziran seçimleri KKTCde 2’nci kez tarih değiştirtti
KKTC, 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri nedeniyle ikinci kez yerel seçimlerin tarihini değiştirdi. KKTC parlamentosu, yerel seçimlerin Türkiye ile aynı tarihte 24 Haziran’da yapılmasına karar verdi.

Fransa şokta! Müzedeki eserlerin yarısından fazlası sahte çıktı!
Avrupa sanat dünyası 2 ay içinde ortaya çıkan ikinci sahte tablo skandalı ile sarsıldı. Ressamı Etienne Terrusun tablolarını barındıran müzedeki eserlerin yarısından fazlasının ressama ait olmadığı ortaya çıktı.

Çok sert konuştu! ABD İrana karşı savaş yürütüyor
İran Lideri Ali Hamaney, ABDnin İran aleyhine ekonomik savaş yürüttüğünü söyledi.

Bodrum âşığı prens otellerini satıyor!
Suudi Arabistanda Veliaht Prens Muhammed bin Salman ile yaşadığı anlaşmazlık sonucunda, yolsuzluk suçlamasıyla gözaltına alındıktan sonra serbest kalan Suudi Arabistanın en zengin ismi Prens El Velid bin Talalın şirketi Kingdom Holding, Movenpick Hotelsi AccorHotelse satıyor.

Pompeo: “ABD iki devletli çözümü destekliyor”
Göreve geldikten sonra çıktığı ilk yurt dışı turunun son durağı Ürdünde mevkidaşı Eymen es-Safedi ile ortak basın toplantısı düzenleyen Pompeo, “İki devletli çözümü ve ABDnin sınır belirtmeksizin ilan ettiği Kudüs kararını destekliyoruz.” dedi.

100den fazla göçmenden oluşan kafile ABD-Meksika sınırında durduruldu
İltica etmek için ABDye doğru yola çıkan bir kafiledeki onlarca göçmen ABD-Meksika sınırında durduruldu.

Ermenistan’da sokağın Başbakan adayı Paşinyan  
Ermenistan’da eski lider Serj Sarkisyan’a karşı 13 Nisan’dan günümüze devam eden protestolar sonunda “Sokağın Başbakan adayı” olarak isim yapan muhalefetin önderi Nikol Paşinyan’ın zaferiyle sonuçlandı.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Share.

Leave A Reply