İstanbulda dev operasyon! 39 ilçede başladı

0

İstanbulda dev operasyon! 39 ilçede başladı

İstanbulda dev operasyon! 39 ilçede başladı
İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın talimatları doğrultusunda Asayiş Şube Müdürlüğü Koordinesinde 39 ilçede ’Kurt Kapanı -17’ denetlemeleri başladı.

Sağlık Bakanlığına yönelik FETÖ operasyonu! Gözaltılar var
Sağlık Bakanlığı çalışanlarına yönelik FETÖ operasyonu düzenlendi. Operasyon kapsamında 8i ihraç edilmiş, 14 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltı kararı verilenlerden 7si gözaltına alındı.

YSKden özel televizyon ve radyolara ilişkin karar
YSK, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri kapsamında yasa gereği, Türkiyede ve Türkiyeye yönelik ülke çapında Türkçe yayın yapan özel televizyonlar ile radyoların isimlerini belirledi

Diyarbakırda çatışma: Bir korucu şehit
Diyarbakırın Hani ilçesi kırsalında yürütülen operasyon sırasında çıkan çatışmada 1 korucunun şehit olduğu bildirildi.

Ankara keçisinin saray yolculuğu
16. yüzyılda Ankara keçisi tiftiğinden elde edilen, Osmanlı ve Avrupa saraylarına giren Sof kumaşı, yüzyıllar sonra VEKAM’ın sergisi ile Başkent’e geri döndü. VEKAM Direktörü Filiz Yenişehirlioğlu, tiftiğin yeniden dünyaya açılması için çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.

Barajlara yağış gelmedi ASKİ aboneleri uyardı
Ankara’da, bu nisan ayında barajlara gelen su miktarı geçen yıla göre 31.5 milyon metreküp azaldı. Su abonesi sayısındaki artışa bağlı olarak kentteki su tüketiminin de arttığına dikkat çeken ASKİ Genel Müdürü Cumali Kınacı, Ankaralıları uyardı: “Sularımızı verimli kullanalım.”

Süper anne engel tanımıyor
Zihinsel engelli iki çocuğunu engelleri aşarak tek başına büyüten TBMM’de de görev yapan Zihinsel Özürlüler Federasyonu Başkanı Aynur Dankaz, özel çocukların annelerine seslenerek “Çocuklarına sımsıkı sarılsınlar” dedi.

‘Esenboğa Havalimanı bizim’ davası
Esenboğa Havalimanı için 68 yıl önce Çubuk ve Akyurt’ta arazileri kamulaştırılan köylüler, o dönemde paralarının ödenmediğini iddia ederek 2014’te mahkemeye başvurdu.

Seda Sayan, Oğulcanı uyardı! Oğlum kimi getirirse başımın tacıdır ama…
Seda Sayan önceki akşam yapım şirketi Global Media’nın Portaxe’te verdiği iftar davetine katıldı.

Ronaldonun son çalımı sosyal medyada
Real Madridin Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, Neymar ve Lionel Messiye sosyal medyada fark attı. KPMG Football Benchmark ekibi, Avrupa Eliti 2018 raporunda sosyal medyada en çok takipçisi olan 20 futbolcuyu inceledi.

Ped seçimi yapmadan önce dikkat etmeniz gereken 5 konu
Kadınlar hayatları boyunca ortalama 11 binden fazla ped ya da tampon kullanıyor. Peki, kadınlar için vazgeçilmez olan hijyenik pedlerin içeriği hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? Ped seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Tüm soruların cevabı bu yazıda!

Gelecek yolculuğunda doğru liseyi seçmek neden çok önemli?
Sınava az bir süre kala hem öğrenciler hem de ebeveynlerde heyecan arttı. Değişen sınav sistemi sonrasında, yeni sistemle ilk defa sınava girecek olan öğrencilerin ve velilerin de sınav ve lise tercihleri konusundaki kaygıları, ‘İyi bir gelecek için nasıl bir lise?’ sorusunu tekrar gündeme getirdi. İletişimin daha da önem kazandığı ve karakterin oturmaya başladığı lise yılları, öğrenciler için her zaman özeldir. Peki, öğrencilerin gelecek yolculuğunda çok kritik bir yere sahip olan lise eğitimi neden bu kadar önemli? Doğru lise seçiminin, öğrencilerin yeteneklerinin değerlendirilmesinde ve meslek seçiminde nasıl bir etkisi var? Lise tercihi yapmadan önce merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizin için bir araya getirdik.

CHP heyeti Yunanistana alınmadı
Yunanistan, milletvekili ve gazetecilerin geçişine izin vermedi. CHPnin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ise Gümülcineye geçti.

Sosyal medya fenomeninin BMWsine el konuldu
İstanbulda, telefon dolandırıcılığı yapan bir çeteye yönelik operasyonda gözaltına alınan, sosyal medyada Seda Tripkolic olarak tanınan, şarkıları milyonlarca kişi tarafından internette izlenen, adına fan hesaplar açılan Seda Suların soruşturma kapsamında 1i BMW 2 otomobiline el konuldu. Soruşturma kapsamında çete elebaşı M.T. ve diğer üyelerinin vurgun paralarıyla aldığı öne sürülen 3 lüks otomobil ve 16 daireye de el konulduğu bildirildi.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Share.

Leave A Reply