O ülke 500 bin yabancı işçi istihdam edecek

0

O ülke 500 bin yabancı işçi istihdam edecek

O ülke 500 bin yabancı işçi istihdam edecek
Japonyanın 2025e kadar en az 500 bin yabancı işçi alacağı bildirildi.

Borsa, günün ilk yarısında geriledi –
Borsa İstanbulda BIST 100 endeksi, günün ilk yarısını yüzde 1,18 azalışla 102.640,41 puandan tamamladı.

Galatasaray’ın Florya arazi için imzalar atıldı
Emlak Konut GYO tarafından ihalesi gerçekleştirilen ve Öz Er-Ka İnşaat tarafından toplam 2 milyar 250 milyon TL bedelle kazanılan Florya arazisi ihalesinin imza töreni yapıldı.

2 hafta geçti, hurda teşviki hâlâ devreye girmedi!
27 Mart 2018’de kanunlaşan ‘torba yasa’ içinde yer alan “hurda teşviki” 19 Mayıs’ta Bakanlar Kurulu kararıyla Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Ancak 2 hafta önce yürürlüğe girmesine rağmen ‘uygulama yönetmeliği’ çıkmadığı için teşvik hâlâ devrede değil, yani henüz kimse yararlanamıyor. Otomotiv sektörü tüm hazırlıklarını yapmasına rağmen uygulamanın belli olmamasından dolayı beklemeye devam ederken, bu haktan yararlanmak isteyen tüketiciler ise gittikleri bayilerden eli boş dönüyor. Uygulamanın bu hafta içinde çıkması bekleniyordu. Ancak bugünde bir ses çıkmayınca, beklentiler haftaya kaldı.

864ıncı mağazasını Dubai Mall açtı
LC Waikiki, 864. mağazasını dünyanın en büyük ve en prestijli alışveriş merkezi Dubai Mall’da açtı. LC Waikiki, 2018 yılında 12 yeni ülkeye daha giriş yaparak toplam 1000 mağazaya ulaşmayı planlıyor. 2023 yılında Avrupa’nın en başarılı üç moda perakende markasından biri olmayı hedefleyen LC Waikiki, 38 ülkede 864 mağazasıyla hizmet veriyor.

Bayramda 300 bin kişinin tatile çıkması bekleniyor
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yaklaşık 300 bin kişinin seyahat acenteleri aracılığıyla tatile çıkacağını düşündüklerini bildirdi.

Lüks sitede zimmet şoku
Yeşilköy’de bulunan bir sitenin 2013 ile 2015 yılları arasında yöneticiliğini yapan E.K. ile V.T.’ye site için toplanan 66 bin TL’lik parayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla dava açıldı. E.K. suçlamaları kabul etmezken V.T.’nin yargılama aşamasında hayatını kaybettiği için ifadesinin alınamadı. Site yönetimi ise zararlarının giderilmesini istedi.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Share.

Leave A Reply