Şehzade Mehmed Selimin Büyük Aşkı – 48. Bölüm

0

Şehzade Mehmed Selimin Büyük Aşkı – 48. Bölüm

Dizi Bilgileri

Payitaht Abdülhamid Dizisi

Kanal : TRT 1

TRT1'in yeni dizisi Payitaht Abdülhamit Cuma günleri izleyicilerle buluşuyor. Osmanlı İmparatorluğu'nun var olma mücadelesinin tarihe damgasını vurduğu ve 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalarak, bu zorlu süreci ‘Ulu Hakan’ unvanıyla taçlandıran Sultan Abdülhamid Han’ın hayatının kaleme alındığı “Payitaht Abdülhamid” dizisi dev kadrosu ve ES Film imzasıyla Cuma akşamları TRT1'de!

Çekimlerine Kocaeli Seka Film Platolarında başlanan dizinin, yönetmen koltuğunda “Kurtlar Vadisi”, “Elveda Rumeli” gibi başarılı dizi projeleriyle tanıdığımız Serdar Akar oturuyor. Sultan Abdülhamid Han karakterini ise, “Ihlamur Altında”, “Tatar Ramazan”, “Bir Çocuk Sevdim”, “Babam ve Ailesi” ve en son TRT’nin mini dizisi “Son Destan” gibi projelerde seyircinin severek izlediği Bülent İnal üstleniyor.

Tarihin en merak edilen dönemi ile Payitaht Abdülhamid ekranlara taşınacak…

Payitaht Abdülhamid; Osmanlı İmparatorluğu'nun tarihin en çok merak edilen, en çok tartışılan ve dünyanın manipülasyon hamleleriyle gözünü Osmanlı topraklarına diktiği dönemde tahta çıkarak, 33 yıl gücü ve zekasıyla İmparatorluğu var gücüyle ayakta tutan Sultan Abdülhamid Han’ın son 13 yıllık Padişahlık Dönemini, ES Film imzasıyla TRT ekranlarına taşıyor. Proje Tasarımı Osman Bodur’a ait ve senaryosunu yine Osman Bodur ve Uğur Uzunok’un üstlendiği “Payitaht - Abdülhamid”, II. Abdülhamid Han'ın bu son 13 yıllık döneminde meydana gelen olaylar çerçevesinde Batılı devletler “yeni yüzyılı” kendileri için dizayn etmeyi arzularken, karşılarına dikilen yürekli adamın hikâyesini seyirciye aktaracak.

Dizinin Ana Teması: Mücadele!

1896'da, Sultan Abdülhamid'in padişahlığının 20. yılından itibaren döneme damgasını vuran önemli olayları ekrana taşıyacak olan “Payitaht – Abdülhamid”, dizisinde, uzun süre sonra Osmanlı'nın zaferi ile sonuçlanan bir savaş: ''Yunan Harbi''ne yer verilecek. 1. Siyonist Kongre ile Sultan'dan istenen Filistin toprakları, Padişah'ın sonuna kadar vermediği ve masadan düşmanın hüsranla kalktığı bir dönem olarak ekrana gelecek. Yine Sultan'ın başarılı olduğu bir önemli proje, Hicaz Demiryolu çalışmaları ve dahası Payitaht Abdülhamid dizisinde yer alacak diğer önemli tarihi olaylar arasında. Sultan Abdülhamid Han ile birlikte ülkenin mücadelesine tanıklık ederek, günümüze taşınan güçlü bir milletin evlatlarına ve gelecek tarihimize armağan niteliğinde sunulmayı vaat eden dizi, 'Mücadele!’ Ana temasındaki mesajla seyirciye sunulacak.

TRT’nin “Filinta” ve “Zeyrek ile Çeyrek’ dizileri ile Türkiye'nin ilk Hollywood projesi olan -Y Production ile ortak yapımını üstlendiği- "The Ottoman Lieutenant- Osmanlı Subayı" filmine imza atan, Yusuf Esenkal ve Serdar Öğretici’nin ortak olduğu ES Film’in yeni projesi “Payitaht- Abdülhamid”in çekimleri, İzmit'teki Seka Film Platosunda tamamen yenilenen, döneme uygun hale getirilen setlerde başladı. Platoda ayrıca, Yıldız Sarayı'nın belirli mekanları da birebir inşa edildi. Dönemin diğer kahramanlarının da, kurgusal öğelerle yer alacağı dizide, İzmit Seka Film Platosu dışında, çeşitli tarihi mekanlar ile birlikte İstanbul'da Yıldız, Dolmabahçe ve Eyüp bölgeleri ile Yalova ve İzmit'te de dış çekimler yapılacak.

Başrollerinde; Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Boyav, Saygın Soysal, Umut Kurt’un yer alacağı dizinin elliye yakın ana kadro oyuncu olmak üzere figüranlarla birlikte 400 ila 500 kişilik bölüm oyuncusu rol alacak. Zaman zaman Yeşilçam’ın usta ve emektar oyuncuları da seyirciyle buluşacak. Dizide, 120 kişilik teknik ekip görev yapacak.

Görüntü Yönetmenliğini Filinta’nın muhteşem görüntülerine imza atan Sami Saydan üstlenirken, Uygulayıcı Yapımcılığını Özlem Taşpınar, Sanat Yönetmenliğini Yelkan İşkorkutan, Sanat Danışmanlığını Reza Hemmatirad, Kostüm Tasarımını Barış Karaca, Tarih Danışmanlığını Azmi Özcan, Konsept Danışmanlığını Selman Kayabaşı, Cast Direktörlüğünü Tuncay Altınoğlu, Kurgu Yönetmenliğini Kemalettin Osmanlı ve müziklerini Yıldıray Gürgen üstleniyor. Dizinin Post ve Mix’ini Üs Yapım üstlenirken, Efekt ve CGI’lara Digiflame imza atacak.

Dizi Ozet

Payitaht Abdülhamid

Payitaht Abdülhamidin 48. bölüm özeti oku 27 Nisan 2018 Cuma TRT 1. Payitaht Abdülhamid dizisinin yeni bölüm özeti oku. Payitaht Abdülhamid yeni bölümde neler olacak? Payitaht Abdülhamid son bölümünde ne oldu?

Abdülhamide karşı başlayan ihtilal alevlenmiş, silahlanan Harbiyeliler Saraya yürümektedirler. Abdülhamid ya tahttan indirilecek, ya katledilecektir. 1. Ordu sokakları tutmuş, halk sokaklara dökülmüştür. Mahmud Paşa isyancılara engel olmaya çalışayım derken kendini ateşin ortasına atar. Öte yandan Meyyit, Fehim Paşa ve adamları Saraya destek için giderken Parvus tarafından tuzağa düşürülürler. Şimdi onlar da tıpkı Abdülhamid gibi bir başka ölüm kalım savaşı içindedirler. Parvus bütün bunlarla yetinmeyip Abdülhamidin telgraf hattını ele geçirmiş, Abdülhamidin hafiyelerine büyük bir suikastın emri vermiştir. Şimdi hem Abdülhamidi hem Osmanlıyı aynı anda bitirmeye her zamankinden daha yakındır. Handan, Mehmet Selimden bebeği kaybettiğini gizlerken, Efsunun varlığına daha fazla dayanamaz ve kendini kaybedip ona saldırır. Bidar haremdeki dengeleri sağlamaya çalışırken, yeni bir kriz patlak verir. Naime, Hatice ve Kemalettin arasındaki her şeyi öğrenmiştir. Bu arada Mislimelekin de Abdülkadir yüzünden hayatı tehlikeye girer. Haremdeki rüzgârlar fırtınaya dönerken, hem içerden hem dışarıdan uğradığı ihanetlerle sarsılan Abdülhamid, hayatını, tahtını, koruyabilecek mi? Payitahtın sokak dengelerini korumaya çalışan Fehim Paşanın karşısına çıkacak olan zeki, mahcup, güzel, gururlu -quot;kibritçi kız-quot; olan Bulgar göçmeni İrena ile aklı başından gidecek… Bakalım Paşanın müzmin bekârlığı son bulacak mı?

TRT 1 Yayın Akışı

Saat Program Adi
06:30 HANGİMİZ SEVMEDİK
09:15 PELİN ÇİFT İLE İYİ FİKİR
11:30 MİSAFİRİM VAR
13:25 HALİT YEREBAKANLA DOKTOR…
14:55 EVLİLİK OKULU
16:55 1DE BUGÜN
17:05 KALK GİDELİM
18:50 DOĞRUSU NE?
18:55 HAVA DURUMU
19:00 ANA HABER
20:30 BERAT KANDİLİ ÖZEL
22:45 KURAN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA Y
01:10 PELİN ÇİFT İLE İYİ FİKİR
03:10 KALK GİDELİM
06:40 1DE BUGÜN
06:50 HANGİMİZ SEVMEDİK

SECMECE PROGRAMLAR

Kanal Adi Saat Program Adi
Star TV 02:30 RÜZGARIN HATIRALARI
Kanal D 09:45 ÇOCUKLAR DUYMASIN
ATV 08:00 KAHVALTI HABERLERİ
Show TV 13:00 GELİN EVİ
Fox TV 16:15 ŞEVKAT YERİMDAR – TEKRAR
TRT 1 20:30 BERAT KANDİLİ ÖZEL
TV 8 08:00 ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR
Kanal 7 06:30 KANAL 7DE SABAH
Beyaz Tv 11:15 HAYATTA HER ŞEY VAR [CANLI]
Share.

Leave A Reply