Tepki çeken görüntülere jet soruşturma

0

Tepki çeken görüntülere jet soruşturma

Tepki çeken görüntülere jet soruşturma
Şanlıurfanın Siverek ilçesinde sınıfta canlı yayın yapan öğrencilerin küfürlü konuşmalarının sosyal medyada paylaşılmasının ardından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İBB Meclisi’nde “Abdullah Azam Caddesi” tartışması
Ümraniye Dudullu’da bulunan Abdullah Azam Caddesi’nin ismi İBB Meclisi’nde tartışmalara neden oldu. CHP’liler Azam’ın El Kaide’nin fikir babası olduğunu iddia ederken, AK Partililer ise şehit olduğunu söyledi. Ümraniye Belediye Meclisi’nin caddenin adının ’Şehitler ve Gaziler’ olarak değiştirilmesi yönündeki teklifi ise AK Partililer tarafından reddedildi.

Ağardan Afrin yorumu: Jeostratejik bir tahkimat
Güvenlik ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar, “YPG/PKKnın başta uyuşturucu parası olmak üzere milyarlarca dolar parasıyla satın almış olduğu silahlar, teçhizatlar, mühimmatlar, patlayıcılar, gasbettikleri, Irak ve Suriye ordusundan çaldığı, depolarını patlattığı, yine silah, teçhizat ve mühimmatların Afrine düşen payı burada bizim karşımıza çıktı. Peki Afrin için miydi bu kadar büyük bir hazırlık? Hayır. Bu, Türkiyenin, Anadolunun, Orta Doğuda bir etki üretmesini engellemek üzere oluşturulmuş, jeopolitik hedefleri olan jeostratejik bir tahkimat.” dedi.

Ponzi Arzu’dan 15 sayfalık itiraf: Sistemin asıl kurucuları…
Bursadaki, 13 milyon liralık vurgunla ilgili tutuklanan Ponzi Arzu lakaplı sanık, ilk kez konuştu. 15 sayfalık savunmasını mahkemeye ibraz eden sanık, aylardır kızının hayatından endişe ettiği için sustuğunu ve asıl suçlu olan şüphelinin mağdurların zararını gidereceğini söyleyerek kendisini oyaladığını ileri sürdü.

Hastaneye akın: Sayı her geçen dakika artıyor
Aydın’ın Karacasu ilçesinde öğrenciler öğle yedikleri yemekten sonra baş dönmesi ve kusma şikâyeti ile hastaneye akın etti. Evlerine giden çocuklar aileleri tarafından teker teker hastaneye getirilmeye başlandı. Yemek şirketi hakkında soruşturma başlatılırken taşımalı eğitim gören diğer öğrencilerin de tek tek sağlık kontrolünden geçirileceği belirtildi.

TSK açıkladı: Afrinden acı haber
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinde sürdürülen operasyonlarda bir askerin şehit olduğu bildirildi.

Topkapı’da aynı bölgede tramvay yine raydan çıktı
TOPKAPI- Habipler tramvay hattında seferini yapan tramvay, Topkapı İstasyonunda raydan çıktı. Tramvay seferleri çift yönlü olarak yapılamıyor. Olay yerine ekipler sevk edildi.

CHP, “Sivile yargı zırhı” düzenlemesini AYM’ye götürüyor
CHP yarın olağanüstü hal KHK’sıyla getirilen ve 15 Temmuz gecesi sokağa çıkan sivillere yargı zırhı öngören düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne taşıyor.

Son dakika…. Afrin yolundaki son köy ele geçirildi
ZEYTİN Dalı Harekatı kapsamında TSK ve Özgür Suriye Ordusu güçleri terör örgütlerinden arındırılması amaçlanarak çevresi kuşatılan Afrin kent merkezinin güneydoğusundaki son nokta olan Der Mişmiş köyünde de kontrolü sağladı.

Yüksekovada sayaç gerginliği
Hakkarinin Yüksekova ilçesinde, elektrik sayaçlarının evlerinin dışına çıkarılmasını istemeyen köylüler ile Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekipleri arasında gerginlik çıktı. Jandarma ekipleri, gaz bombası kullanarak, taraflara müdahale etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütünün makyajı tel tel dökülüyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen, İyilik Ödülleri Programında konuştu. Erdoğan, “Son birkaç gündür Afrin’den yansıyan insanlık manzaraları görüyorsunuz. Sivilleri canlı kalkan olarak kullanan terör örgütünün makyajı tel tel dökülüyor” dedi.

Pilotla son kez İranlı Rezai konuştu, pilot heyecanlı bir ses tonuyla alçalmak istedi
İranda düşen ve 11 kadının yaşamını yitirdiği jetin sahibi olan MC Havacılıkın Genel Müdürü Basri Demiroğlu, düşen uçağın kokpitiyle İranlı hava trafik kontrolörü arasında geçen konuşmayı anlattı. Deliroğlu, “Pilotumuz son olarak Rezai isimli kontrolörle irtibat kuruyor. Pilotumuz 36 binden 38 bin feet irtifaya tırmanmak istiyor. Yakıt azaldığı için irtifa yükseltmek istiyor. 37 bin 900 feet yüksekliğe geldiğinde heyecanlı bir ses tonu ile tekrar 34 bin feet’e alçalmak istediğini bildiriyor. Rezai alçalmaya müsaade veriyor. Uçak dengeli bir şekilde 34 bin feet’e, sonrasında ise 32 bin feet’e kadar iniyor. Bundan sonra ise dikey bir çizgi halinde düşüş başlıyor” dedi.

Başbakandan iğrenç yorumlara tepki
Başbakan Binali Yıldırım İranda düşen ve 11 kişinin hayatını kaybettiği özel uçak kazası sonrası özellikle sosyal medyada paylaşılan iğrenç yorumlara tepki gösterdi. Yıldırım, “Yüreği burkulan ailelere sabır ve başsağlığı dilemeyi beceremeyenler, hiç değilse susmalıdır” dedi.

Ana haber sunucularından taksicilerin tehdit gibi açıklamasına ortak tepki
Ana haber bültenlerinden ortak tepki! Ahmet Hakan, Nazlı Çelik ve Fatih Portakal, “Adalet farklı karar verirse taksicinin sabrı taşar. Ne gerekiyorsa yaparız” diyen İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksuya yönelik tepkilerini canlı yayında dile getirdi.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Share.

Leave A Reply