YSK Başkanı tüm partilere bu çağrıyı yaptı

0

YSK Başkanı tüm partilere bu çağrıyı yaptı

YSK Başkanı tüm partilere bu çağrıyı yaptı
Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, Türkiyede seçimlerin güvenli olduğunu, tüm siyasi partilerin sandıklara üye göndermelerinin çok daha sağlıklı olacağını söyledi.

Türkiye günlerce bu cinayeti konuşmuştu… İkinci çocuk anneyi seçti
İstanbul Kartal’da 9 Mart 2016 günü kaybolduktan sonra Tuzla’da ormanlık alanda cesedi bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük’ün öldürülmesi tüm Türkiye’yi derinden sarsmıştı. Beratcanı annenin sevgilisinin öldürdüğü ortaya çıkmıştı. Baba Ergin Karakütük, cinayette beraat eden anne Türkan Karakütüke boşanma davası açtı. Çift boşanırken Beratcanın ağabeyinin velayeti çocuğun isteği doğrultusunda anneye verildi.

İzmirden acı haber
İzmirin Aliağa ilçesinde, hasta nakli yaptıktan sonra görev bölgelerine taşınan sağlık ekibinin bulunduğu ambulans TIR’a çarptı. Kazada, 3 sağlık görevlisi yaralandı. Yaralılardan Esma Başkurt (24) ambulansla hastaneye kaldırılırken, yolda yaşamını yitirdi.

Evlat edinmede yeni dönem… 40 yaş sınırı kalktı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yapılan düzenlemeyle evlat edinmede katı bir kural olarak uygulanan “40 yaş” sınırı kaldırıldı.

Şarkıcıya cinayetten müebbet istemi
Ankara Gölbaşında iki yıl önce Avukat Onur Evrim Demiri öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan şarkıcı Emrah Dinçer için müebbet hapis istendi. Emrah Dinçere yardım ettiği gerekçesiyle avukatı Şükrü Açıkbaş hakkında da dava açıldı.

Nişandan 3 gün sonra askere gitmişti… Acı haber geldi
Şırnak’ta Kuyu Tepe üs bölgesine PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Onbaşı Sedat Mekan’ın acı haberi baba evine ulaştı.

Bülent Turan: Milletvekillerine mevsimlik işçi muamelesi doğru değil
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Milletin iradesiyle seçilmiş milletvekillerine mevsimlik işçi muamelesi yapmak doğru değil. Borçlar Kanunundaki ayıplı mal iadesi gibi ya da 30 gün içinde beğenmediğiniz ürünü iade etmek gibi bir davranışın içine girmek en başta CHP’ye oy veren seçmene hakarettir” dedi.

CHPli Tezcan: Sel olup sandıklara akacağız
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, “24 Haziran günü sel olup sandıklara akacağız. Sel olup sandıklardan taşacağız.” dedi.

Kaynak : Hurriyet Gazetesi

Share.

Leave A Reply